תערוכה - מן הדף אל הרחוב

7 יולי 2011 – 20 אוגוסט 2011

זהזהזה גלריה לאדריכלות, מבנה 21 נמל תל אביב

 

התערוכה מן הדף אל הרחוב, המציגה את עבודות משרד העיצוב הבינתחומי כשר תקשורת חזותית, עוסקת בתחום הזוכה למעט תשומת לב בארץ, על אף שבעולם, הוא נחשב לתחום מוכר ומבוסס.

 

עיצוב גרפי סביבתי (Environmental Graphic Design) מוגדר על ידי האגודה האמריקאית לעיצוב גרפי סביבתי SEGD כ"תכנון עיצוב וציון של אלמנטים גרפיים בסביבה הבנוייה או הטבעית". התחום משלב יכולות מתחומים שונים כגון: אדריכלות, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, עיצוב תערוכות ועיצוב גרפי ומתמקד ביחסי הגומלין שבין האדם- האובייקט והסביבה.

 

בתערוכה מוצגים מספר פרוייקטים של כשר תקשורת חזותית, המסווגים לקטגוריות באופן העושה שימוש מרכזי במילה Sense. הבחירה במילה Sense איננה מקרית, היא הושאלה מהמוטו של המשרד Design that makes sense. את המילה Sense בלתי אפשרי לתרגם למילה אחת בעברית ולכן יש לה פירושים רבים: חוש, רגש, שכל, טעם, היגיון, משמעות...שפיות דעת (לפי מילון אוקספורד).

באופן לא מקרי, הצירוף של הפתערוכה - מן הדף אל הרחוב

ירושים השונים, המשלב ביטויים של שכל ורגש, ממחיש בצורה יפה את הגישה של המשרד לתחום המצריך חשיבה אנליטית ואינטואיטיבית כאחד.

 

כשר תקשורת חזותית הוא משרד עיצוב בינתחומי, העוסק בפרוייקטים הממוקמים על התפר שבין אדריכלות, עיצוב סביבה, עיצוב תעשייתי ועיצוב גרפי. ממיתוג יקבי בוטיק מובילים, דרך עיצוב סביבתי למרכז המבקרים החדש ברמת הנדיב ועד לעיצוב שפה חזותית חדשה ותכנון מערכת שילוט והכוונה למוזיאון ישראל המחודש, המשרד נמצא בחזית זירת העיצוב בארץ. בשנה האחרונה, הרחיב המשרד את פעולתו לחו"ל והוא מעורב היום גם במספר פרוייקטים באירופה ובהודו.

 

מייסדי המשרד, ססיליה ויטס וניב כשר רכשו את השכלתם האקדמית והמעשית בישראל ובארה"ב, שם שהו כ-7 שנים. בתקופה זו הם שיתפו פעולה עם אדריכלים מהשורה הראשונה בעולם בתחום עיצוב הסביבה והמרחב העירוני. עם חזרתם לארץ בשנת 2001 ייסדו את "כשר תקשורת חזותית". ניב הוא מעצב גרפי בהכשרתו, המתמחה בעיצוב גרפי סביבתי. ססיליה היא מעצבת תעשייתית ומעצבת סביבה, שבנוסף למעורבותה ב"כשר תקשורת חזותית", היא מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי ב"בצלאל" ובעלת סטודיו עצמאי לעיצוב CVD, העוסק בהיבטים שונים של עיצוב סביבה ומוצר.

 

זהזהזה גלריה לאדריכלות

פתוח כל יום 10-19 מלבד ימי א' (סגור) וימי ו' (9-16)

טלפון 03-5444261, אתר www.zearchitecture.com

תגובות