מושבת הטמפלרים ושימור מפלסטיק

כתבה בכלכליסט מציגה הצצה למתחם המושבה הטמפלרית בתל אביב שיפתח בעוד שנה. כזכור, המבנים במתחם הועתקו ועברו תהליך של שימור וכעת נראה שהמתחם הולך בדרכו של מתחם התחנה בתל אביב - קניון פתוח עם ריח פלסטיק של מבנים משומרים.

 

אחד הנושאים המגוחכים ביותר בשימור הוא העובדה שמהבנים משנים את יעודם המקורי. לאחר שינוי כזה אפשר לשאול האם זה בכלל שימור? והאם יש טעם לשמר?מושבת הטמפלרים ושימור מפלסטיקTRONG>

 

"אנחנו מוכרחים ליצור ייחוד מול שלושה מתחמי המסחר הענקיים שמקיפים אותנו - קניון עזריאלי, המרכז המתוכנן של עזריאלי שיוקם בגבולו של המתחם והקניון שיוקם בשוק הסיטונאי" אומר רן שטיינמן, מבעלי חברת גני שרונה שמשחזרת את בתי המושבה. "המתחם הזה יכיל רק חנויות בוטיק ועסקים שכמותם לא מוצאים בקניונים. התוכנית היא להפוך את המתחם למרכז קניות יוצא דופן ביום, ובלילה לנצל אותו כמתחם בילוי".

 

אז בית המגורים הראשון יהיה חנות קונספט לתכשיטים, בית משפחת גינטנר יהיה חנות אופנה, בית המורה יהפוך לחנות נעליים והמרכז הדתי, בית הקהילה של הטמפלרים יהפוך לחנות של אדידס (בתמונה).

 

ואם זה כך, למה לטרוח לשמר? הרי אין מניעה להוריד כמה מהבתים או להוסיף כמה באותו הסגנון. אין באמת משמעות לבית או להסטוריה שלו מלבד שלט יפה בחזית.

 

והאם זה באמת מה שתל אביב צריכה בין כל מרכזי הקניות הממוזגים? אולי פארק היה משרת את העיר טוב יותר?

 

המאמר באדיבות

תגובות