מוזיאון אדריכלות יפתח בחיפה

נועם דביר מספר בכתבה ב"הארץ" על מוזיאון האדריכלות הראשון שיפתח סוף סוף בישראל. את המוזיאון מקים עמוס גיתאי, אחד מהבימאים ויוצרי הקולנוע המוכרים ובנו של האדריכל מוניו גיתאי-ויינרוב. המוזיאון החדש ימוקם במרכז הכרמל ויציג מדי שנה שתי צערוכות מתחלפות בנושאי אדריכלות ישראלית ובינלאומית. גיתאי תורם למוזיאון הן את הנכס שבבעלותו והן חלק מתקציב השיפוץ הנדרש.

 

מלבד סרטים עמוס גיתאי הציג בעבר לא מעט תערוכות ומיצגים שרובם קשור לארכיטקטורה ולאביו. בכתבה אחרת אמר פעם "אבי היה אדריכל, מהדמויות המודרניסטיות שייצרו את התשתית האיקונוגרפית של מה שנקרא ישראל. אני, בנו, שקיבלתי הכשרה כארכיטקט, פועל כקולנוען בסביבה החזותית שהדומוזיאון אדריכלות יפתח בחיפהר של אבי ייצר ורואה בה רקע לסרטי." העיסוק של הבן באדריכלות ובאביו הוא שמביא אותו לבניית המוזיאון החדש.

 

אנו מצטרפים בחום לסיכום הנושא של נועם:"הקמת המוזיאון היא בשורה טובה לקהילה האדריכלית בארץ הסובלת מחוסר ייצוג מתמשך מבחינה מוזיאלית, מלבד תערוכות מתחלפות בגלריית בית האדריכל ביפו או בגלריות קטנות, ותערוכות נדירות במוזיאונים הגדולים. החלל אמנם צנוע בממדיו, כ-180 מ"ר בלבד, אולם לדבריו של גיתאי הוא ייתמך בתשתית וירטואלית מכובדת."

תגובות