עץ הפיקוס והקו האדום

המתכנן ומעצב הפנים יצהר גלמידי ומעצב המוצר אלירן יקשין זכו בתחרות הקונספטואלית לתכנון תחנת הרכבת הקלה והתת קרקעית ("הקו האדום") וחיבורה לרחוב התל אביבי. תנאי התחרות הכתיבו הצגת עיצוב במספר רמות, החל מקנה המידה הקטן של אלמנט בתחנה דרך מקטע מרציף התחנה ועד לתכנון החיבור ומבואת התחנה. התחרות האנונימית אורגנה על ידי חברת "בית ונוי" בשיתוף החוג לעיצוב של המכללה למנהל.


יצהר ואלירן מציגים את הפרויקט והעבודה עליו: "פרויקט 'פיקוס השדרות' כפי שאנו מכנים אותו הנו פרויקט קונספטואלי עתידי ויוצא דופן שנוצר ברוח ההתפתחות האדריכלית והוא עוסק בנושא התנועה והדספלינות שמשתמעות מכך כיום בדו שיח הציבורי. תכנון הפרויקט הנו תוצר של שיתוף פעולה ראשוני בינינו. אנו חברים שגדלו יחד מגיל צעיר מאד, וכל אחד מאיתנו בחר במסלול שונה בחייו המקצועיים. החיבור בין התחומים, אדריכלות ועיצוב תעשייתי ייצרו מבחינתינו חשיבה פורצת דרך והאינטרפרטציה המשותפת לחוויות הילדות היא שהולידה את הפרויקט הזוכה."


ההודעה על הזכיה הגיעה למעצבים הצעירים בהפתעה וחיזקה את הקשר להמשך שיתופי פעולה עתידיים ביניהם. המעצבים מוסרים שהפידבקים על העבודה שלהם היו טובים ונוצר דו שיח רחב בנושא התנועה והתחבורה בעיר תל-אביב, כמו גם היתה התענינות רבה בהצעתם.

על המתכננים

אלירן יקשין - מעצב תעשייתי העושה שימוש בהשראות מעולם הטבע, ביצע מספר עבודות שהתפרסמו באתרי עיצוב עולמיים ומקומיים.


יצהר גלמידי - מתכנן ומעצב פנים, בעל משרד צעיר ומתפתח לאדריכלות ועיצוב פנים. משרדו מתכנן ומעצב בתים פרטים, עסקים ומוצרים.

עץ הפיקוס - חתך פרספקטיבי לחלל התחנה

תגובות