האוסף והחלל החינוכי של מוזיאון העיצוב חולון

פתיחת התערוכה: יום שישי, 22 יוני 2012, 12:00

זהזהזה גלריה לאדריכלות, האנגר 21 נמל תל אביב

האוסף והחלל החינוכי של מוזיאון העיצוב חולון

שיתוף פעולה בין החוג לעיצוב פנים, המסלול האקדמי המכללה למנהל ומוזיאון העיצוב חולון

על התערוכה

תערוכה זו מציגה מגוון עבודות סטודנטים אשר נוצרו במסגרת חוג סטודיו קצר בנושא עיצוב סביבות תוכן אינטראקטיביות של שנה ג' במסלול לעיצוב פנים, המסלול האקדמי המכללה למנהל. הסטודיו בהנחייתה של אפרת ידיד בן-עזרא (אסיסטנטית: לי סבן) עסק בפיתוח ועיצוב של חווית מבקרים המבוססת על שילוב בין חדר האוספים לבין  אגף החינוך של המוזיאון.

 

הסטודיו בחן את הפוטנציאל שגלום בפעילות חינוכית שמתקיימת בתוך חדר האוספים, ע"י פיתוח של ממשקים שמייצרים דיאלוג בין שתי הפרוגראמות הללו. האתגר של הסטודנטים היה לתכנן ולעצב את החלל באופן שיתמוך בממשקים שפיתחו ויעצים את חווית התוכן. לצורך ההתנסות הסטודנטים התייחסו לחלל של 200 מ"ר הממוקם בקומת המרתף של המוזיאון.

 

הסטודנטים פיתחו ממשקים להעברת מידע שמשלבים בין המוצגים הפיזיים בחלל לתכנים דיגיטאליים, באופן שמאפשר למבקר לעשות סוגים שונים של דפדוף בתוך הארכיב, למשל: בחינת נושא של שיטת ייצור בחתך רוחבי על פני האוסף כולו או העמקת הידע בהיבטים שונים לגבי מוצג בודד.

 

פיתוח ממשקי התוכן נעשה באמצעות מתודולוגיה של בניית תרחישים עבור משתמשים בעלי רקע, צרכים ומוטיבציות שונות לצריכת המידע. לדוגמא: מבקר ללא מטרה מוגדרת או רקע בעיצוב יכול להתחיל דווקא משיטוט בחלל והתרשמות בלתי אמצעית מאוסף המוצגים כאשר הוא צורך מידע אודות מוצגים שמעוררים את סקרנותו. לעומתו אוצר, מעצב או סטודנט לעיצוב שמחפש או חוקר דבר מסוים, יתחיל ממציאת תכנים בארכיב אשר יפנו למיקום המוצגים הספציפיים בחלל. המטרה היא  לאפשר למבקרים לעשות אינטראקציה עם התכנים באופן חוויתי ופעיל בהתאם להעדפותיהם האישיות.

---

21 יוני – 28 יולי 2012,

שעות פתיחה: ב'-ה' 18:00-12:00 / ו' 15:00-10:00 / שבת 12:00 – 19:00

האוסף והחלל החינוכי של מוזיאון העיצוב חולון

תגובות