ספר חדש - שכונה מדינה

מיכאל יעקובסון מציג בבלוג שלו את הספר החדש שיצא בהוצאת רסלינג ובו היה אחד השותפים לכתיבה. על פי אחד הפרקים שהתפרסמו ברשת, הספר מעניין ומחכים והפרזנטציה הגרפית של המידע בו עשויה בצורה מרשימה בניקיונה ובהירותה. 

הספר "שכונה מדינה"  מסכם מחקר בו השתתפו חברי המעבדה לעיצוב עירוני באוניברסיטת תל אביב: טלי חתוקה, רוני בר, הילה לוטן, מירב בטט וכאמור מיכאל יעקובסון. 

"לא מדובר כאן בספר אדריכלות מלא בתמונות ודיאגרמות לא ברורות" מציג מיכאל את הספר, " גם לא בספר גיאוגרפי או סוציולוגי שמורכב רק מטקסט ארוך ומייגע. הספר נפתח בטקסט תאורטי המציג את המילה האחרונה בתחום המחקר על סביבות מגורים בעולם. אלה לא 12 עמודים קלים לקריאה, אבל שווים כל מילה. לאחר מכן, מגיעות 12 השכונות (...) כל שכונה נפתחת בטקסט המתאר את התחושות והמחשבות הראשוניות שמצאנו (...) לאחר מכן הניתוח מלווה בדיאגרמות פשוטות וברורות וגם כמה תמונות כדי להשלים את התמונה. לסיום ולסיכום אחרי שראינו ולמדנו כל כך הרבה (ואת זה ניתן לעשות רק אחרי שרואים ומנתחים את הכל במכה אחת), מופיעה הצעה למודל סביבת המגורים האידאלית "המארג". לא מדובר רק בשכונה עתידית, אלא גם בשכונות הקיימות בהן ניתן לערוך שינויים ולהתאימן למודל."


חלק מהפרקים מוצגים ברשת ולכן הדבר הקל ביותר הוא להיכנס לאחד מהם ולהתרשם. זהו למשל הפרק העוסק במשכנות ויצמן ברמלה.


את הספר ניתן לרכוש בהוצאת רסלינג (94 ש"ח).

ספר חדש - שכונה מדינה

תגובות