קיימות והעיר - פאנל דיון פתוח

יום חמישי, 3 ינואר 2013, 17:00 – 18:30

גלריה זהזהזה, נמל תל אביב.

קיימות והעיר - פאנל דיון פתוח

לרגל פתיחת התערוכה SWISS POSITIONS - 33 מבטים על קיימות בבניה
פתיחה: חמישי, 3 ינואר 2013, 19:00

 

התערוכה SWISS POSITIONS, מבטים על קיימות בבניה מציגה אוסף צילומים של 33 מבנים אשר נוצרו בשוויץ בעשרים השונים האחרונות, העוסקים כולם בנושא פיתוח בר-קיימא. תחומי האדריכלות וההנדסה בשווייץ נהנים ממוניטין מצוין וחשיפה גדולה לא רק כתוצאה מאיכות היכולת הטכנית וכושר ההמצאה של המעצבים, אלא גם בגלל העיסוק ארוך-הטווח בפיתוח בר-קיימא.

 

התערוכה כוללת עבודות מאת שלושים משרדי אדריכלות המפוזרים ברחבי ארבעת אזורי השפה של שוויץ, המוצגות דרך עבודתם של 25 צלמים. מבחר זה מבטא כיוונים שונים בהם נחקר נושא המבנה בר-הקיימא והבעיות השונות הנובעות מהתנאים השונים הקיימים בכל אתר ואתר.

על התערוכה

33 העבודות המוצגות בתערוכה מציגות תובנות הנובעות מהישגי האדריכלות וההנדסה של עשרים השונים האחרונות דרך עדשת מצלמתם של צלמים מוכשרים. התערוכה בוחנת זוויות שונות, ביחס לשיטות הבניה, חומרים, אקולוגיה והגנה על הסביבה, ובאותה עת מדגישה את הייחודיות של כל הישג. המשותף לעבודות אדריכליות אלה, בין אם הן נבחנות במישור הטכנולוגי, אורגני מקומי או ביו-אקלימי, הוא שהן מגיבות לסביבה שבתוכה הם נוצרו.

 

מה הוא הגורם העיקרי המשפיע על יצירתה של אדריכלות אחראית? סביבה עירונית, שמירה על הטבע, מקום להרגעות, אתר כפרי או מרוחקיימות והעיר - פאנל דיון פתוח

ק, מקום בו אנשים נמצאים כל הזמן בתנועה – האם האתר משפיע על החלטות אדריכליות? האם אלה חומרים אקולוגיים או צריכת האנרגיה של המבנה אשר קובעים את היותו בר-קיימא? התערוכה מדגימה כי פיתוח בר-קיימא אינו תוצאה של נוסחא חד-מימדית, אלא תוצאה של פעולה המשלבת פעולות אדריכליות שונות, הנוגעות בשאלות של קיימות ויצירתיות.

 

בשוויץ, אדריכלים כמו Herzog & de Meuron, Buchner Bruendler ו- Diener & Diener יוצרים, מחדשים ומשקמים את הסביבה הבנויה תוך דאגה ליצירת פיתוח בר-קיימא אחראי. עבודותיהם מראות שאין דבר שאינו ניתן לבטאו באמצעות אדריכלות חזותית רבת-המצאה השומרת על יכולתה לאזן בין דרישות כלכליות ואקולוגיות.

תגובות