זוכי התחרות לתכנון חללי עבודה של אינטל

סטודנטים מהמחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה תכננו חללי עבודה לחברת אינטל. במסגרת סטודיו לעיצוב בחלל נתון של שנה ד' התקיימה תחרות בה נדרשו הסטודנטים להציג תפיסה תכנונית כוללת למשרדים החדשים של:  Intel Perceptual Computing Department.

הזוכים 

מקום ראשון – שי פייביש ויהודה אפרים (5000 ש"ח)
מקום שני – טל לוי ואורי בלייכר (3000 ש"ח) Intel Transformers (בתמונה הראשית)
מקום שלישי – מריאן קרופניק ואמיר רוזיי (2000 ש"ח) Shifting Perception

מנחות הסטודיו: אדר' לנקה צדרבאום, אדר' הדר רון , אדר' נירית פילוסוף

צוות השיפוט: אדר' אייל מלכא/ אדר’ מיכל ברעוז –המרכז האקדמי ויצו חיפה, מר רון פרנס – נציג אינטל,  אדר' לנקה צדרבאום - נציגת מנחות הסטודיו

הפרוייקט

אתר הפרויקט הוא חלל קיים בבניין משרדים במתחם מת"ם חיפה . כחלק מתהליך התכנון ביקשו הסטודנטים  להבין לעומק, בעזרת עובדי אינטל שהתמסרו לשיתוף הפעולה הזה, את סוג הפעילות ואת התכנים הספציפיים לקבוצה באינטל וכן לנקוט עמדה ביקורתית כלפי המצב הקיים.  התכנון בוצע על בסיס פרוגרמה אמיתית   שהסטודנטים נתנו לה פרשנות  משלהם בפרויקטים האישיים. על הסטודנטים היה  לתכנן ולעצב את החלל, על כל מרכיביו, תוך התמתחרות תכנון חללי עבודה
קדות בפיתוח עמדת העבודה האישית. 

יגאל ינקו, אחראי תכנון אסטרטגי בקבוצת המחשוב התפיסתי באינטל: "אינטל נכנסה לפרויקט הזה מתוך מטרה ברורה לקבל רעיונות על סביבות עבודה מתקדמות וחדשניות. אנחנו עובדים באינטל מזה שלוש שנים על שינוי מהפכני בקשר שבין אדם למחשב. לא עוד מקלדת ועכבר, אלא זיהוי מחוות גוף באמצעות מצלמות תלת ממד והפעלת המחשב על ידי קול. כל אלה מצריכים סביבת עבודה שונה לגמרי משיטת הקיוביקלס הנוכחית. החלטנו לפנות לסטודנטים לארכיטקטורה מויצו חיפה כדי לקבל רעיונות חדשים לאיך עשוי להיראות מקום העבודה העתידי בהייטק הישראלי. התוצאות הפתיעו גם אותנו והראו שרמת היצירתיות והחדשנות של הסטודנטים הישראלים מויצו חיפה היו גבוהות. חלק מהרעיונות עשויים להילקח בחשבון בעתיד בעיצוב המשרדים העתידיים של אינטל ". 

אדר' אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי ויצו חיפה: "שתוף הפעולה עם חברת אינטל מפגיש לא רק אקדמיה ותעשייה מתקדמת אלא כוחות יצירתיים משתי דיסציפלינות. מצד אחד המחקר המרתק והחדשני של הקבוצה באינטל ומצד שני חשיבה תכנונית ועיצובית חדשנית של הגדרות חללי העבודה המתאימים לאותו מחקר ע"י הסטודנטים לארכיטקטורה.  הסינרגיה הייתה מצויינת והפרתה הדדית את שני הצדדים השותפים לפרויקט. אין ספק, שגם הפעם, הקלישאות התכנוניות על אופי ועצוב חללי העבודה פינו מקומם להצעות מאתגרות, פונקציונליות ועם זאת מלאות דמיון. זהו שתוף הפעולה השני של המחלקה עם חברת אינטל, שמוכיחה את חשיבות מקומו של "הקליינט" בתהליך התכנון".

חגית יפה, מנהלת תחום אקדמיה באינטל ישראל: "שיתוף הפעולה עם המרכז האקדמי ויצו חיפה הוא אחד משיתופי פעולה רבים של אינטל ישראל עם האקדמיה. אינטל פועלת בשיתוף עם המוסדות המובילים להשכלה גבוהה לקידום ההוראה והמחקר המדעי- טכנולוגי על מנת לעודד סטודנטים למצוינות בתחומים אלה. בין היתר אינטל תומכת בהצטיידות של מעבדות הוראה ,מעניקה מלגות הצטיינות לסטודנטים - ועובדיה אף מעבירים קורסים שונים באקדמיה".

תגובות