מבט לאחור בנוף, דיון #2 גן קרית ספר

פרויקטים לאחר מעשה. גן קרית ספר ושדרות ההשכלה כמקרי בוחן

מבט לאחור בנוף, דיון #2

יום ג' 13/12/16 בשעה 19:00 (התכנסות מ 18:30)


על הערב

גן קריית ספר הינו גן ציבורי במתחם קריית ספר, המתפרש על פני שטח של כ- 12 דונם בלב תל אביב. שטח זה, אשר שימש כאזור סדנאות לתיקוני רכב, היווה מוקד למאבקים רבים אותם הובילו תושבי השכונה, מאבקים אשר הסתיימו לפני מספר שנים עם הקמת גן שכונתי המיועד עבורם. על תכנון הגן הופקד אדריכל נוף רם איזנברג.

בערב זה, אנו מבקשים לייצר שיחה אודות הפארק ותפקודו לאחר מעשה באמצעות יצירת שיחה בין המתכנן, פעילה מקומית והקהל.
בתחילת הערב, יציג רם אייזנברג את תוצאות ותובנות משני מחקרים אותם הוא ערך בשנים האחרונות על שתי עבודותיו בגן קריית ספר ובשדרות ההשכלה. זהבה ארזואן, פעילה מקומית בגן, תוזמן להגיב ולהתייחס לנושאים אשר עולים ממחקרים אלה.
בחלקו השני של הערב, אנו מזמינים את המשתתפים בקהל להתייחס בקצרה לנושאים אותם יעלו הדוברים. מטרתו של דיון זה היא לייצר שיחה רב-קולית אשר בה יכול כל המעוניין בכך להתייחס, מנקודת מבטו, לנושאים אלה - כתושב השכונה, כמתכנן נוף וסביבה, כפעיל חברתי, וכאדם. מטרת שיחה זו היא לשמש בסיס להחלפת דעות והתייחסויות הנוגעות לחייהם של פרויקטים אלה כיום, והתייחסות לנקודות החיבור והניתוק בין התכנון, ביצועו וחייו של הפרויקט בפועל.

מבט לאחור בנוף

ערב זה הינו השניד בסדרת ערבי עיון אשר ייערכו בחודשים הקרובים בזהזהזה גלריה לאדריכלות. סדרה זו תדון בתפקידה וחשיבותה של בחינת תוצאותיהם של פרוייקטים במרחב הציבורי לאחר סיום ביצועם, בהתייחס לפרקטיקות מקצועיות שונות כגון POE - Post Occupancy Evaluation באדריכלות נוף.
כיום, נושא הערכת פרויקטים אינו מהווה חלק מובנה במערך עבודתם של מתכננים ואדריכלים. הדבר נובע מסיבות שונות ומגוונות אשר חלקן הם תוצר ישיר של השפעות תרבותיות וחלקן של פרקטיקות עבודה מקצועיות. יש הרואים בפעולת בחינת פרויקטים חשיבות רבה ואף הכרחית ושיש לשלבה כחלק ממערך עבודה אשר מאפשר בחינה ולמידה מתוך הנעשה, לכדי שיפור וצמיחה מקצועית ויש המבינים את חשיבות הדבר אך אינם מוצאים לנכון לשלבה במערך עבודתם.
סדרה זו מבקשת לבחון ולדון בכל נושאים אלו ולדון בחשיבותה של פעולה זו והשלכותיה על תכנון עתידי, אל מול הנוגעים בדבר.

משתתפים

אדריכל נוף רם איזנברג // רם איזנברג תכנון סביבהמבט לאחור בנוף, דיון #2 גן קרית ספר

r>ארזואן זהבה גולדי // פעילה מקומית

על משתתפים

>> רם איזנברג // רם איזנברג עיצוב סביבה
www.landscape.org.il

>> ארזואן זהבה גולדי // יו"ר עמותת 'ירוק וגם בטון - למען קהילה חינות וסביבה', שכונת קריית ספר, לב העיר
זהבה היא יו"ר עמותת ירוק וגם בטון –למען קהילה חינוך וסביבה שכ' קריית ספר לב העיר. רכזת קהילתית בהתנדבות גן קריית ספר - קהילה מקיימת, חברה בוועדה למען בעלי חיים וסביבה תחת חבר המועצה עו"ד ראובן לדיאנסקי, נציגת בעלי הכלבים ת"א בהתנדבות, מנהלת דף הקהילה –קהילת גן קריית ספר הדף ברשמי ומנהלת את דף התחדשות עירונית לכלבי ת"א יחד עם אירית שטרנליכט לקידום מעמד בעלי הכלבים שינוי תפיסה שיפור הגינות בעיר והקמת גינות על גג בשכונות אורבניות.
פעילה חברתית 37 שנים. שותפה למאבק גן קריית ספר ועד הפעולה ירוק במקום בטון ושותפה לצוות ההיגוי ותכנון הגן בשיתוף ציבור. שותפה לקבלת תואר הגלובוס הירוק (2014) בכנסת על הצלחת מאבק תושבים להקמת הגן ושמירה על שטחי ציבור.
www.facebook.com/kiryatseferVolunteercommunity


המידע באדיבות זהזהזה גלריה לאדריכלות
לפרטים נוספים והרשמה

תגובות