גוף-מרחב-פעולה #4 -תערוכת מיצבים ומחול המחלקה לארכ

גוף-מרחב-פעולה #4 : אירוע רב תחומי: תערוכת מיצבים ומחול

שיתוף פעולה בין המחלקה לארכיטקטורה 

 לבין RE-SEARCH  - תכנית להכשרת רקדנים יוצרים

 

באירוע יוצגו 6 מייצבים גדולי ממדים, שתוכננו במסגרת קורס סטודיו גוף-מרחב-פעולה, של שנה ב' במחלקה לארכיטקטורה. האלמנט הראשון הוא הגוף, האלמנט השני הוא המרחב. הפעולה היא התגובה הפיזית, התנועתית והרוחנית, היא הפועל היוצא מהקשר והיחס שבין הגוף למרחב.

 

כחלק מבחינת היחסים שבין גוף וחלל הנלמדים בקורס, הוזמנו כוראוגרפים תלמידי שנה ב'  בתכנית RE-SEARCH להכשרת רקדנים יוצרים, להגיב ביצירת קטעי דואט וטריו. פעולת הריקוד במייצבים, מותחת את גבולות התנועה הפיזית בהם ומחדדת את הרעיון המרחבי על פיו תוכננו. הרקדנים יגיחו מתוך הקהל בלבוש יום יומי ויגיבו בכוריאוגרפיות הנוצרות מתוך המפגש בין הגוף למרחב הארכיטקטוני.

 

המייצבים באירוע, בהנחיית ובאוצרות אדר' רותם ריטוב ואדר' רענן שטרן

יצירות המחול, בהנחיית אור מרין ואורן נחום


האירוע פתוח לקהל הרחב – הכניסה חופשית

 

אדר' רותם ריטוב, אדר' רענן שטרן, מנחי הפרויקט:

" באירוע גוף-מרחב-פעולה יוצגו חללים תלת ממדיים מופשטים גדולי ממדים שאינם פונקציונליים במובן המעשי, כלומר - מייצבים אדריכליים קונספטואליים. דרך המייצבים נבחנים היחסים שבין הגוף למרחב, הפעולות שיחסים אלו מייצרים, והשפעת המרחב גוף-מרחב-פעולה #4 - תערוכת מיצבים ומחול

הבנוי על התנועה הפיזית.

המיצב (installation) הוא מדיום המאפשר להגיב, לחקור ולדון באדריכלות דרך המושגים הטהורים הבונים ומאפיינים חלל ומרחב. קורס גוף-מרחב-פעולה עוסק בצד הקונספטואלי בסקלה המופשטת-אמנותית של הביטוי והעשייה האדריכליים מרחביים.

 

המייצבים תוכננו בהשראת אירועים חברתיים. יחסי הגומלין החברתיים/מרחביים/חווייתיים שהתקיימו בהם, מתורגמים לכדי תכנון מרחבים המבטאים יחסים אלו באופן אדריכלי.

אדריכלות היא חללים בהם מתקיימת פעילות אנושית כל שהיא. אופי הפעילות, תחושת המרחב והיחס אליו, פוטנציאל תנועת הגוף, נובעים מהאיכויות האדריכליות של המקום: גובה, רוחב, נגישות, פתיחות...

אנשים מתנהלים במרחבים פונקציונליים באופן טבעי ומובן מאליו ויודעים לזהות את הפעולה המתבקשת המוכתבת על ידי החלל. אם ישנו כיסא – נשב, אם ישנו חלון – נביט ואם החלל גדול מספיק - נתקהל.

המאסה המוכרת לנו בראש ובראשונה היא הגוף הפרטי, האישי, הספציפי. מאסה זו מגדירה את תפיסת עולמנו. הגוף מכתיב את ההתנהלות הפיזית והרגשית בשדות טקטוניים שונים ואת ההקשרים הקונספטואליים/תחושתיים/רגשיים שבין גוף ומרחב, גוף וחלל, גוף וגוף. דרך הגוף אנחנו מבינים את העולם, את המרחב, את החלל. מרחב אדריכלי איכותי הוא מרחב המאפשר סיטואציות אנושיות ותנועה פיזית מגוונת. זהו מרחב בעל יחסים עשירים עם נוכחותו של הגוף היחיד".

 

מרכז RE-SEARCH למחול, בניהולה האמנותי של אור מרין, הוקם בשנת 2015  ומאגד בתוכו שלוש תכניות מקבילות המייצרות שיח אמנותי זו עם זו: תכנית להכשרת רקדנים יוצרים | תכנית שהות אמן | סדרת מופעי מחול בתיאטרון הבוסתן.
www.re-search-dance.com


יום שלישי 7.2.17 בין השעות 19:30-21:30

להורדת ההזמנה (PDF)


באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

תגובות