הרצאת אורח בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון

הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, טכניון, מארחת האדריכל הקולומביאני סימון ולז (Simon Velez) להרצאת אורח ע"ש בלנקשטיין ב-26.3.2017, 18:30.

 

 

אדריכל סימון ולז  (Simon Velez) נולד בקולומביה, דור שלישי לשושלת אדריכלים. לפני יותר מ- 35 גילה ולז טכניקת בנייה המאפשרת שימוש בבמבוק כ- "פלדה מהטבע". כיום הוא מהארכיטקטים הבכירים והמובילים בעולם המשתמש בבמבוק כחומר גלם מהותי למבנה ולבנין.

 

הארכיטקטורה של ולז משקפת את השורשים העמוקים שלו בארכיטקטורה הורנקולארית של קולומביה, במקום שהחדש פוגש את המסורתי. ולז תכנן בניינים בעלי איכויות יוצאות מן הכלל לא רק בגלל תכונותיהם החזותיות אלה בגלל פשטותם המבנית והתאמתם לסביבות דלות משאבים במיוחדהרצאת אורח בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון

.

 

הגישה המרכזית של ולז היא שארכיטקטורה חייבת להיות הרבה יותר "צמחונית". תעשיית הבנייה העכשווית מכילה מנת יתר של מינרלים, אשר מכלים את הסביבה, במיוחד במדינות ״העולם - השלישי".

 

ולז תכנן ובנה יותר מ- 200 בניינים (לא רק מבמבוק) ברחבי העולם (גרמניה, צרפת, ארה"ב, ברזיל, מקסיקו, סין, ג'מייקה, פנמה, אקוודור והודו). מעבודותיו הידועות - פביליון הבמבוק באקספו 2000 בהנובר (הפביליון הפופולרי ביותר בתערוכה), מוזיאון הנוודים במקסיקו סיטי והאכסניה האקולוגית בשמורה ננקון-שן שבסין. האחרון הינו הפרויקט המסחרי הגדול בעולם בעל מבנה מבמבוק. ולז אינו מחשיב את עצמו כארכיטקט העוסק רק בבמבוק. הוא עובד עם מבחר חומרי בניה אחרים (להוציא פלסטיק, אסבסט וגבס.(

 

ולז זכה במספר פרסים בינלאומיים, ובהם: הפרס של האגודה האמריקנית של אדריכלי נוף (2006), The Principal Prince Claus Award בהולנד (2009). הציג בביאנאלה בוונציה (2016).

תגובות