ערב דיון והשקה לקטלוג התערוכה אדריכלות והיומיום

ביום חמישי 27.7.2017  בשעה 20:00בגלריה בבית האדריכל, רחוב המגדלור 15 יפו.

האם האדריכלות מתוכננת מתוך היומיום או שהיא גילומה של פנטזיה חברתית-תרבותית?דיון פתוח עם האדריכלים והאמנים שמשתתפים בתערוכה ובקטלוג על המרחק שנפער בין הפרקטיקה האדריכלית לבין בני האדם ושגרת יומם, ובשאלה האם המבט שמאפשר הסתכלות מחודשת על שגרת החיים נמצא כיום באמנות?
משתתפים: ערן איזנהמר, דוד חברוני, רועי פביאן, דנה פריבס, נעמה רוט, ערן טמיר-טאויל - האוצר היוצא של גלרית בית האדריכל ודנה גורדון - האוצרת הנכנסת.
קטלוג התערוכה בעריכת ערן איזנהמר עוסק בקשר שבין האדריכלות ליומיום, וכולל ראיונות עם האדריכלים ערן טמיר-טאוויל, רועי פביאן ודנה פריבס, המדברים על הפרקטיקה היומיומית שלהם, וראיון עם הפילוסוף ד״ר עירן דורפמן, שכותב על היומיום ועל האירוע בעיר ועל נוכחותם האסתטית.

מתוך הקטלוג: שינה מתחלפת בערות ואחריה ארוחת בוקר, נסיעה, עבודה ואז קניות וארוחת ערב ושוב שינה ושוב ערב דיון והשקה לקטלוג התערוכה אדריכלות והיומיום
קימה. הימים חוזרים על עצמם, אותן הפעולות, אותם ההרגלים, אותם המקומות. זהו היומיום המאיים לבלוע אותנו, מנכיח את השגרה. ואנו מתרחקים ממנה לעבר היוצא דופן והחד-פעמי, לעבר האירוע, מפנטזים על הבלתי מושג. האדריכלות התרחקה אף היא מהיומיום ומשגרת החיים שלו. האדריכלות מתכננת את החד-פעמי, את הספקטקל, והיום יותר מתמיד, היא כרוכה בדימוי ובפנטסטי. היומיום מתקיים בין הדירה לעיר, הוא מתקיים ברחובות העיר בין גלגלי המערכות הגדולות המפעילות אותה ככלכלה ופוליטיקה וגם במרחבו הפרטי של האדם – בביתו. אדריכלות היא המרחב של היומיום ומתקיימת בה האפשרות לנסח מתוך הרגיל את מרחבי חיינו.אך האם אפשר לראות את היומיום כמשתנה, לראות את הייחודי בדבר אשר חוזר על עצמו כל יום. האם האדריכלות יכולה לתכנן עבור היומיום?
בתערוכה מציגים דוד חברוני ונעמה רוט. עבודתם מוצגת על חזית בית האדריכל ובחלל הגלריה, מתארת מרחב ומציעה מקום של סקרנות והתבוננות העומד מול המוחלטות של הדימוי האדריכלי.
אוצר: ערן איזנהמר
התערוכה פתוחה עד 3.8.17.שעות פתיחה: א׳, ג׳, ד׳, ה׳ 9:30-15:30 יום ב׳ 10:00-19:00שבת: 16:00-19:00

תגובות