מעל ומעבר - על גגות ירושלים - במסגרת פסטיבל מקודשת

השנה, במסגרת פסטיבל מקודשת של עונת התרבות בירושלים יתקיים פרויקט ייחודי בשם "מעל ומעבר "על גגות ירושלים

 

מעל ומעבר

 

23-31 באוגוסט, 16:00 עד 23:00, על גגות מרכז ירושלים והעיר העתיקה, הכניסה חופשית

 

אנחנו מזמינים אתכם לשנס ברכיים ולטפס על שורת גגות מפתיעים במרכז ירושלים (בניין כלל וכיכר ספרא) ובעיר העתיקה. לצאת למסע גילוי של מרחבים עירוניים שנמצאים ממש מעלינו, אך רובם המכריע נזנח ונשכח. להביט מזווית אחרת על העיר שמתחת ולהתעמק בעבודות אמנות מקוריות שנוצרו והוצבו במיוחד על הגג.

התערוכה תחולק לשלושה מוקדים:

בניין כלל – עם המרפסת של מוסללה שתפעל באופן מוגבר בכל ימי התערוכה, עבודת אדמה נושמת של שרון גלזברג ועבודת שטיחים של איילה לנדאו שתגדל ותתרחב על הגג הפתוח בקומה ה-14.

 

כיכר ספרא – שורת גגות שעל כל אחד מהם תוצב עבודת אמנות משנת פרספקטיבה ופורצת תודעה. רפרם חדדמעל ומעבר - על גגות ירושלים - במסגרת פסטיבל מקודשת יחכה לכם בתוך שדה חיטה ויכבד אתכם באוכל שאותו הוא ייבש על הגג ותום פניני יציב הר געש פעיל ומבוקר שצופה אל העיר העתיקה. אתם מוזמנים גם לסטות לגג של ביקור חולים ברחוב הנביאים ולהקשיב לעבודת הסאונד של עלית קרייז.

 

העיר העתיקה – כאן אנחנו מציעים לבקר איתנו במקום שבו החיים על הגג הם חלק מההיסטוריה ומהווה. אתם תוזמנו לישון בעיר העתיקה, לסייר בין גגות בעיר העתיקה ולהביט במיצג הזמני שיבצע גילי אבישר על גג הגגות.

מיועד להרפתקנים שרוצים חוויה ייחודית בעיר העתיקה.

כל הפרטים ומפת הגגות המלאה ממתינה לכם באתר.

 

מנהלים אמנותיים: מתן ישראלי, יהודית שלוסברג ואיתי מאוטנר

 

בנוסף לפרויקט יתקיים גם כנס הגגות של ירושלים (29.8)

 

התכנסות הגגות של ירושלים הנה הזדמנות לבחון את הפוטנציאל שעדיין לא מומש - החזית החמישית של כל בית ובניין. מרבית הגגות בעיר נמצאים בתת-שימוש בעוד שהמרחבים הציבוריים, הטבעיים והירוקים מצטמקים עוד ועוד. הפתרון המתבקש הוא - לעלות לגובה, לעשות שימוש יצירתי שדרכו ניתן לתמוך בתהליכי ההתחדשות וההצטופפות שהעירוניות הרוויה דורשת ולצידם לאפשר לטבע לחזור אל העיר.

בהתכנסות הגגות יוצגו מחקרים בתחום, פרויקטים קיימים ועתידיים ובעיקר - פתרונות והצעות כיצד ניתן לקדם את התחום למרות החסמים הרבים. הכנס יערך במתכונת נודדת כאשר לכל חלק אופי שונה - בהתאם למיקום:

-המרפסת, בניין כלל: מבט כללי על התחום, חדשנות ופתרונות בדגש על שימושים ירושלמים לגגות.

-אברהם הוסטל : מבט על הנעשה בעולם והשקת מיזם חקלאות גגות חדש.

-ככר ספרא  דיון בשאלות של עירוניות, יישום וחסמים ברמות הארצית והמוניציפלית.למידע נוסף ולרכישת כרטיסים:

http://www.mekudeshet.com/

תגובות