עיצוב מרפאות שיניים

עיצוב מרפאות שיניים
אם להודות על האמת מרפאת שיניים היא מקום שלרוב האנשים לא כיף לבוא אליו אבל הם חייבים למען בריאות השיניים!

הראייה שלי בתכנון ועיצוב של מרפאת שיניים היא לספק את הנוחות המקסימלית לרופא השיניים לעבוד ובמיוחד- לפציינט להרגיש בנוח בכניסה למרפאה, בקבלת הקהל, בחלל ההמתנה ובחדר הטיפולים;
נוח מבחינה פיזית אך גם נפשית.
פה יש לי שני תפקידים: גם לתכנן מרפאה שהיא נוחה למשתמש/למבקר וגם לעצב אותה בצורה יפה לעין, מרגיעה ונעימה לשהייה.

את התכנון אני מתחילה בבניית פרוגרמה מדויקת עם הרופא ולומדת מרשמים אודות החוויה של הפציינטים שלו.

בניית הפרוגרמה נתמכת בסכמות רלוונטיות לתכנון: סכמת תנועה של הרופא ושל הצוות המסייע, של הצוות המקבל/מטפל ושל הפציינטים. סכמת שימושים בחלל, סכמת תאורה לכל חלל בנפרד- חדר הטיפולים, חלל ההמתנה וכדומה.
אני מפיקה מספר סקיצות תכנוניות שונות לבחירת הלקוח שמהן תיבחר האחת המתאימה ביותר.

הסקיצה מיוצגת ללקוח עם מודל תלת מימדי הממחיש כיצד החלל צריך להיראות. אני אוהבת לעבוד עם תלת מימד גם עבורי וגם עבור הלקוח לצורך הבנה עמוקה של החלל והפרטים ממנו הוא בנוי.

לצורך הבנייה/שיפוץ אני מפיקה תוכניות אדריכליות מפורטות וכן כתב כמויות. אני מלווה את הלקוח בעבודה מול בעלי המקצוע והספקים וכן לרכישה של חומרים ואביזרים.

נושאים שיקרים לליבי הם: מיקום כיסא הטיפולים וסוג התקרה.
כיסא הטיפולים הוא חשוב במיוחד ויש לתת עליו דגש: גם במיקום שלו והתעבורה מסביבו (פתוח/סגור/שוכב..), במיכשור שצריך להגיע אליו או להתחבר אליו (סקשיין, צילום רנטגן ועוד..) וגם בתאורה אליו לנוחיות הרופא.
התקרה לרוב היא פרקטית וייעודית למרפאה או לכל מקום אחר יחדיו (גבס או אקוסטית). מהחוויה האישית שלי, המטופל עסוק רוב הזמן בתקרה כי זה מה שעיניו פוגשות במהלך הטיפול ולכן תמיד חשוב לי לבחור תקרה שהיא מעניינת כמו גם שהיא פרקטית.

את הבנייה/שיפוץ אני מלווה כל העת מתחילתה (וכמובן לפני כן) ועד סופה (וגם אחרי!)