בורגר סטיישן - עיצוב פאסט פוד

בורגר סטיישן - עיצוב פאסט פוד
עולם הפאסט פוד מתחלק (בעיני) לשניים – רשתות גדולות של מזון מהיר סטייל ברגרקינג ומקדונלדס לעומת עסקים קטנים של אוכל רחוב. לעיתים גם הם רשתות בעלות מספר סניפים אך גם במקרה שכזה, התחושה המתקבלת לרוב היא של אותנטיות ואינטימיות בין הלקוח למוכר, למקום ולמותג.
בורגר סטיישן היא הבת החדשה של קבוצת "תחנת לחם", בעלת רשת מצליחה של בתי קפה ומאפיות. בעלי הרשת הרגישו צורך לפתוח מקום שיספק להם וללקוחותיהם ארוחת צהרים או ארוחת ערב חמה בנוסף לקפה וללחמים הנמכרים בסניפיהם. כחובבי המבורגר, החליטו הבעלים (והאחים) לפתוח לא רחוק מסניף קיים של הרשת, את "בורגר סטיישן" מותג בוטיקי של אוכל רחוב המציע המבורגרים איכותיים.
כמו במותג הקיים, גם במותג החדש היה ברור לכולם שהאווירה תהיה אינטימית, בלתי אמצעית, זורמת וקלילה תוך שמירה על יציבות וחזקה.
הסגנון העיצובי שאהוב על הבעלים ועל המעצבת ומאפיין את המותג "תחנת לחם" מאופיין בשימוש נרחב בברזל, בגוון שחור ובגרפיקות מגוונות. לכן גם בעיצוב ההמבורגריה החלטנו להמשיך באותו הקו אך עם מספר שינויים שיבדלו את המותג ויותאמו לקהל היעד והמוצרים הנמכרים בו.
קצת על החומרים –
ריצוף וחיפוי קיר מאריחי גרניט פורצלן דמוי פח רבוד, לאורך הפס החם, במקום משטח נירוסטה חיפינו את הקיר בקרמיקה בגודל ריבוע קטן בגוונים שונים בפריסה דינמית שתתאים לאופן העבודה.
הזמנו ציירת כשרונית במיוחד שתצייר על הקירות והתקרה ותשווה להם מראה ישן ומלא סטייל
הדלפק הראשי עשוי מתכת – פרופילי ברזל, פח אטום, פח גלי קטן וכו' שעברו חמצון, שיוף, כיפוף והרבה עבודה בשביל שיראו מיושנים ואותנטיים. מעל הדלפק תוכננה יחידת מדפי רשת ברזל שיושנו באופן האופן של הדלפק ועליהם מונחות אריזות, כלי הגשה, מגשי נירוסטה, צנצנות עם חמוצים, בקבוקי אלכוהול וכו'.
כל דלפקי העבודה תוכננו כמשטח אחד המשכי של נירוסטה כולל מקררים מובנים, ארונות אחסון ומדפים.
מכיוון שכולנו חובבי גרפיקות ושלטים מגניבים, על הקיר הימני בוצע כיתוב גרפיטי עם תמונות המוצרים, בחזית העסק נתלה שלט נאון של המבורגר ובפנים החלל נתלו שלטי הכוונה לשירותים ולהזמנה בקופה.
בקצה החלל חיפוי קיר מרכזי בצמחיה מלאכותית ירוקה המוארת בעזרת ספוטים במראה ענתיק כמו בשאר החלל. לאורך כל הדלפק הראשי ובפינות הישיבה בחוץ מוקמו כסאות מתכת שחורים וכסאות בר בריפוד עור חום המשלימים את המראה ה"מחוספס" וכשכל האלמנטים הללו מתקיימים ביחד, מתקבלת אווירה מזמינה, חמימה ומגניבה.

מציגי הפרויקט

תגובות