לתכנן משרד ירוק

מקום להמתנה או ישיבה בלתי פורמלית
משרדי פארם ירוק לא רק מכילים בשמם את הגון של הצבע ולא רק נותנים שירות למטופלים שצורכים קנאביס רפואי, הם גם משרד ירוק.

מהו משרד ירוק?
משרדים רבים כיום מתכננים מראש את המטבח לכלים חד פעמיים, ללאכול מתוך קופסאות האוכל מהבית או להזמנות ממסעדות ואכילה מתוך אביזרי טייק אויי. אפילו המקרר בגודל "משרדי", כדי להכיל בעיקר חלב לקפה.


לרוב, מעצבות מתכננות מטבח משרדי כאוסף של מגירות, חזיתות, ידיות, כיור וברז ופחות מתערבות במה שנכנס לתוך המגירות. בראייתי את אופי המשרד, את העומד בראשו ואת הנפשות הפועלות בו (קצת עוזר שבישוב בו אני גרה שימשתי כיו"ר ועדת איכות סביבה...) הצעתי להם להיות משרד ירוק ולהיות חלק מסביבה תורמת.
המנכ"ל מיד הסכים וכך היה!

איך יישמתי את נושא המטבח?

ראשית נתחיל מאכילה ושתייה מכלים רב פעמיים.
התיכנון למטבח כלל רכישה לא קטנה של כלים רב פעמיים לשתייה (חם וקר) כמו כן לאכילה. ולא רק צלחות, גם צלוחיות, קערות ואפילו אביזרי מטבח חיוניים לאכילה והכנה כמו קרש חיתוך, סכו"ם ואף קולפן ירקות.
המטרה: שימוש בכלים רב פעמיים מאפשר צימצום של כמות הפסולת שעוברת להטמנה כמו גם, צימצום אשפה של חומרים כמו פלסטיק, שמתכלים בזמן של אלפי שנים וגורמים לנזק לסביבה. כמובן שגם רציתי לגרום להם להרגיש בבית. שיהיו להם כל האמצעים שיאפשרו להם לאכול ברב פעמי.

שנית וחשוב מאוד היא הרכישה של מכשירים לחימום אוכל.
המשרד רכש מוצרים כמו: טוסטר, מצנם ומיקרוגל, שבעצם מאפשרים את השימוש בכלים הרב פעמיים לאוכל מבושל מהבית וגם לייצר אוכל, כמו טוסט/לחם קלי, במשרד עצמו.

שלישית אחרון וחשוב לא פחות הוא המקרר הגדול.
תוכנן ונקנה מראש מקרר גדול שיכיל את המאכלים השונים שיביאו העובדים למשרד, למרות שכמות העובדים לא רבה בכדי להצדיק מקרר "רגיל". המטרה הייתה לאפשר מקום איחסון לאוכל לכלל העובדים.

אמנם תחום ההתמחות שלי כמעצבת אמור להיעצר בתיכנון "אוסף החזיתות" של המטבח אך אני בהחלט ממליצה למעצבות ואדריכלים קולגות, כן להציע לבעלי המשרדים שימוש בהשקפת העולם הירוקה המוצגת, כפי שעשיתי בעצמי.

מציגי הפרויקט

תגובות