עיצוב מספרה

עיצוב מספרה
בפרוייקט זה קיבלתי שטח של 80 מ"ר במתחם מסחרי בגני תקווה.
מבנה המקום הוא ארוך וצר (רוחב כ-5 מטר) ולכן בתהליך התכנון היה חשוב ליצור איזון בין שני הצדדים ולשמור על חלוקה נכונה של הפונקציות בחלל.
דרישות הלקוח היו ליצור מספיק מקום ל-6 עמדות עבודה, עוד שתי עמדות עבודה בחדר vip , איזור המתנה , עמדת קבלה, 3 כיסאות חפיפה, שירותים,עמדת קפה ומטבחון.
בכניסה למקום מצד שמאל נמצאת פינת ההמתנה ועמדת הקפה , מיד אחריהן, איזור הקבלה כאשר מאחוריו תוכנן ארון איחסון דו כיווני הפונה גם לעמדת הקבלה וגם לאיזור החפיפה ומשמש את שני האיזורים . בצד של איזור החפיפה מכיל הארון מגירות איחסון ולצד הקבלה מכיל דלתות איחסון, בחלק הגבוה שלו משמש הארון כעמדת תצוגה למוצרי מכירה וטיפוח לשיער.
מצד ימין לכניסה במקביל לשלושת האיזורים שהוזכרו נמצאות 6 עמדות העבודה שמתפרסות על כל הקיר הארוך ומלוות בחיפוי עץ מיושן על גבי הקיר על מנת לתת להן ייחוד וליצור קונטרסט בינהן לבין הצד המקביל .
כל הריהוט במספרה תוכנן בסגנון אנגלי ישן ונצבע בלבן שבור. על מנת לשבור את האחדות הכנסתי פה ושם ריהוט שונה כמו הספסל, השולחן והכורסא בפינת ההמתנה .
לאיזור החפיפה נבחר ריצוף תבליט בגוון תכלת שיצר תחושה ששלושת עמדות החפיפה עומדות על מעין אי באמצע המקום.
בקו ישיר מהכניסה ובמרכז החלל, עומד חדר ה-vip סגור במחיצות זכוכית ומאחוריו קיר המסתיר את השירותים ואת המטבחון.
הסגנון העיצובי במקום לא מדבר בקו אחיד, הכוונה היתה ליצור מקום חמים שמייצר תחושה מיוחדת ומעניינת לכל מי שנכנס למקום. הצבעים השולטים : גוונים של חום (העץ המיושן), ריהוט בגוון בהיר, וגוונים של כחול- תכלת (בקירות וברצפה).
בגלל המבנה הארוך של המקום ובחירת החומרים השונים וההתייחסות העיצובית לכל איזור , הלקוח שנכנס למקום עובר מעין "מסע" מעניין וויזואלי מהכניסה ועד לאיזור הפנימי של המספרה.

מציגי הפרויקט

תגובות