עיצוב הדירה של ליאור סושרד.

עיצוב הדירה של ליאור סושרד.
פרוייקט עיצוב הדירה של ליאור סושרד, האמן העל חושי, הסתיים לפני כחודשיים.
שטח הדירה 78 מ"ר והיא ממוקמת באיזור כיכר המדינה בתל-אביב.
הדירה במקור, היתה מחולקת בסגנון הישן של תל-אביב: חללים צרים וארוכים, מסדרון, מקלחת בנפרד ושירותים בנפרד , מרפסת שירות סגורה ומטבח מופרד וסגור משאר החללים.
דרישותיו של הלקוח היו ליצור דירה שתזכיר לופט במבנה שלה, ז"א שיהיה חלל פתוח עם חלונות גדולים והרבה אור אך עם זאת לדאוג לכך שיהיו שני חדרים נוספים ושני חדרי רחצה מפנקים: אחד עם ג'קוזי ואחד עם מקלחון גדול שישמש גם כסאונה .
בתכנון שלי יצרתי חלל פתוח, גדול ומואר שמתגלה מיד כשנכנסים לדירה:
מטבח פתוח הכולל אי ובצמוד אליו דלפק ישיבה וסלון שנמצא באותו חלל וממוקם ליד ויטרינה גדולה שעוצבה בסגנון בלגי וממנה נכנס הרבה אור והרבה מראה ירוק של צמחיה אל הבית.
במרכז הבית ישנו עמוד קונסטרוקטיבי שלא ניתן היה להסירו ולכן הפכתי אותו לשימושי בכך שעליו מיקמתי את הפלזמה ואת המזנון עבור המכשירים החשמליים ע"י תכנון רהיט מרחף החובק את העמוד ואינו חוסם את החלל. הפלזמה משמשת גם את היושבים בסלון וגם את היושבים בדלפק במטבח.
אחד מקירות הסלון חופה בחלקו בלבנים אדומות ובהמשכו תלוי ציור גדול שהוזמן וצויר במיוחד ע"פ הזמנה.
בכניסה לבית, רהיט שתוכנן במיוחד לפינה זו- מראה ארוכה ומוארת המחולקת לשני חלקים ע"י מגירה צפה לאיחסון של מפתחות, מכתבים וכל מה שאנחנו אוהבים לזרוק כשאנו נכנסים הביתה.
הקירות עליהם תוכנן המטבח חוצצים בין חדר העבודה לבין המקלחת בחדר השינה ועל מנת לשמור על תחושת פתיחות ,אוריריות ועל כניסה של כמה שיותר אור אל החלל הציבורי יצרתי חלונות זכוכית קבועים בחלק העליון של הקירות עד התקרה , כך שבנוסף להכנסת האור נוצר קשר מעניין בין החללים.

חדר השינה עוצב בצורה מינימסליטית ושומר על אוירה רגועה ולא מנקרת עיניים. נדרשו המון מקומות איחסון ולכן תוכנן ארון קיר גדול ובנוסף לו עוד ארון דלתות בנישה בצד השני של החדר. התאורה בחדר הינה היקפית ולא חזקה מידי מה שמוסיף לאוירה הנעימה והחמימה. לתאורה בכלל, תפקיד חשוב בתכנון הדירה והיא מותאמת במיוחד להאיר את החללים השונים ולתת דגש על פרטים מסויימים בחלל.

חדר הרחצה של האורחים תוכנן ליד חדר העבודה ובקצה הרחוק של הסלון ובו ממוקם ג'קוזי מפנק.
בחדר רחצה זה חופתה הרצפה וחזית הג'קוזי בפסיפס חלוקי נחל בגווני שחור, לבן ואפור. שאר הקירות חופו באריחים מלבניים וארוכים ובשליכט אומנותי . כיור בצבע בורדו עם תאורה ממוקדת מעליו שובר את הצבעוניות החדגונית.
בחדר הרחצה של חדר השינה יצרתי מקום למקלחון גדול (195/110) ,בתוכו נבנה ספסל ומוקם מתקן אדים עבור שימוש במקלחון כסאונה. הקירות והרצפה חופו באריחים בהזמנה מיוחדת בגוונים אפורים ושוב, גם כאן הכנסתי צבע בורדו באמצעות החיפוי על גבי עיבוי האסלה על מנת לשבור את החדגוניות.

לסיכום,הפרוייקט היה מאתגר ומרתק כאחד,הבקשות המאוד ספציפיות של הלקוח דרשו חשיבה יצירתית "מחוץ לקופסא" וכך ב-78 מ"ר נולדו להם שני חדרים גדולים, שני חדרי רחצה מפנקים וחלל ציבורי גדול ,פתוח ומואר ,בעיצוב מודרני חמים ומפנק.

מציגי הפרויקט

תגובות