עיצוב מתחם מסחרי בהר מצדה

חנות מצדה 850 מ"ר
אתר מצדה, הוכר כאתר מורשת עולמי. לפי נתוני רשות הגנים, הוא האתר המתוייר ביותר בארץ. חלל חנות המזכרות,הוא מתחם המחבר בין מפלס הירידה מהרכבל למפלס המסחרי התחתון. הפרויקט ,משתרע על פני 850 מ"ר וכולל קומת גלריה .
מעבר לפן העיצובי, החנות עברה תהליך מיתוגי ובניית אסטרטגיה שיווקית ,שבסופם הוחלט להתחבר למורשת אתר מצדה ובעיקר לתקופת התנך ,כמקור השראה עיקרי לכל הפרויקט.

השם והלוגו שעוצב לחנות,
MASADA the bible land משקף אסטרטגיה זאת.
בעיצוב החנות היה חשוב לנו קודם כל לייצר חויית שופינג ולאפשר הפוגה מסחרית מהנה ומעניינת כחלק בלתי נפרד מהחוויה התיירותית הכוללת בהר.

קצת רקע כללי :
בחנות עוברות בעיקר קבוצות תיירים בדרכם חזרה מהמסלול הרגלי, והשהייה במרחב הפתוח ,פנימה לתוך המבנה ולאיזור ההר התחתון. בכניסה למתחם היה נסיון ליצור מעין איזור חיץ -"מסלול הסתגלות" שיהווה מעבר בין האתר ההיסטורי למתחם המסחרי.
דגש רב הושם על יצירת תאורה רכה ואוירה רגועה שיאפשרו מעבר זה בצורה הדרגתית וטבעית, בכדי ליצור המשכיות ורצף בין החוויה התיירותית בהר ,לבין הביטוי המסחרי שלה במתחם ההר התחתון.

העיצוב ,האביזרים חומרי הגמר והנגרות מתכתבים עם הנושא התנ"כי ועדיין משמרים חווית קניה של מתחם קניות מודרני. בחנות נעשה שימוש רב בעץ אורן לא מהוקצע ,בדי פשתן (מפרשי בד בתקרה ,שיורדים ומובילים את המבקרים מהגלריה לחלל המרכזי ) וצבעוניות שלקוחה מקשת הצבעים באתר.

הקונספט התנכי השפיע בין היתר גם על הקניינות ובחירת תמהיל המוצרים בחנות . שילוט ההכוונה והחלוקה לקטגוריות הם בניחוח "תנכי " לדוגמא : מחלקות "תמרוקים,כלי קודש,עדיים" וכו'. כמו כן, נעשה שימוש רב בחנות בפסוקים תנכיים שנבחרו בקפידה. פסוקים אלה, יוצקים תוכן וקונטקסט לכל מחלקה ומספקים גם רקע גרפי מתאים לחנות.

באזורים מסוימים החנות הופכת למעין סמטת שוק ססגונית עם באסטות מחופות בדים,ומערומי ארגזים עם מוצרים בתפזורת .


עיצוב פנים ותכנון: סטודיו אריק לוי

ייעוץ אסטרטגי וניהול :דה שופ
ייעוץ אדריכלי: חגי דורון,שחר לויפר
ייעוץ תאורה : צח כהן
עיצוב גרפי: אמיר קרייצמן

מציגי הפרויקט

  • סטודיו אריק לוי
  • קליק לחיוג: 0542544636
  • טלפון:
    0542544636
  • כתובת:
    עוגב 3 פרדס חנה כרכור
  • אתר:

תגובות