358- ספא מלון בוטיק

תמונה
הפרוייקט תוכנן לבית אנגל, בשד' רוטשילד, בלב הפועם של תל אביב.
בית אנגל (1933) נבנה על ידי האד' זאב רכטר הנחשב לאחד האדריכלים המשפיעים ביותר בנוף העירוני כמוביל הסגנון הבינלאומי והאדריכלות הפונקציונאלית.
הבניין מוגדר כמבנה לשימור, ב- 2007 הביניין היה מתוכנן לעבור הסבה לאירוח, אך לבסוף היזמים החליטו לשווקו למגורים.
הפרוייקט מושפע מהרעיונות הבסיסיים שהנחו את רכטר בתכנון המבנה: המימד האוניברסאלי בקליטת השפה החזותית והתחושות הראשוניות ביחס לצורות המעוגנות בניסיון האנושי האוניברסאלי.
358 תוכנן כקאנון של מידות ופרופורציות ליצירת סדר אוניברסאלי ואם זאת , בעל אופי אישי,ייחודי ומובדל, המציע חליפת שירותים וחוויות מיוחדות מותאמת אישית לכל אורח.
לפיתוח רעיון שיעסוק ביחסים של מידות לעיצוב החלל, פותח "מודול" יחיד בעל מידות מוגדרות הנגזרות מסדרת פיבונצי והמודולור של לה-קורבוזיה.
השימוש במודול במנכים ובשילובים שונים, ובמכפלות ממנו יוצרים שונות בחללים ובשפה העיצובית.
המודול מייצג דיוק מתמטי ושוויון והשימוש בו מייצר שונות, יחס הרמוני בין נפחים, משטחים ומידות.
הכבוד לפרטיות של האורח ואקלים רגוע ונעים, הם שתי עקרונות יסוד בפרוייקט, ובהתאם לפרופורציות המודול, מירב שטח המלון הוקצע לאיזורים הפרטיים.
המלון כולל 15 סוויטות דופלקס בעלות שטח הנע בין 45 ל- 75 מ"ר.
לכל סוויטה איזור הסבה,חדר שינה עם יציאה למרפסת, חלל ספא פרטי מאובזר היטב וחדר טיפולים בקומה העליונה, עם כניסה נפרדת למטפל. הקומה העליונה מבוססת על תקרה מנותקת כדי לשמור את המסה של המודול ולחוות אותו בחלל.
עיצוב הפנים של החלל עוקב אחר מושא ההשראה, שילוב של בטון חשוף בסגנון ברוטאלי וברזל זיון ללא גימור עם חומרים ראשוניים כמו שיש ועץ טבעי . רהוט בסגנון ארט דקו בשילוב אלמנטים וחומרים עכשוויים.
רצ'ה (גבריאלה) ברק

מציגי הפרויקט

  • NAMMU STUDIO
  • קליק לחיוג: 0523744421
  • טלפון:
    0523744421
  • כתובת:
    מושב תלמי יוסף 74
  • אתר:

תגובות