עיצוב "בראש צעיר"

דירת 3.5. חדרים בכפר סבא
משפחה מכפר סבא, זוג צעיר + 2 ילדים, ביקשה לעצב את ביתה בהתחשב בשני אתגרים מרכזיים: האחד- תקציב קטן במיוחד (כ- 30,000 ש"ח) והשני - מבנה בעייתי במיוחד של חלל המגורים, שהקשה על חלוקתו לפונקציות השונות שביקשו למקם בו.

תהליך העבודה כלל הכנת סקיצות בתלת-מימד שהמחישו את חלוקתו המיטבית. לאחר מכן נבחרה פלטת הצבעים - לבן (ריצוף+קירות פנימיים, כלים סניטריים בחדרי רחצה),צבע אפור (פרטי ריהוט) וצבע אדום (פרטי דקורציה). כמו כן נבחר הסגנון - נקי ומודרני. גם פרטי הדקורציה הסטיילינג נבחרו בקפידה, כך שלא יעמיסו על החלל ויתחברו לפלטת הצבעים ולסגנון המבוקש. הוחלט לחפות את הרצפה בפרקט לבן עם הטבעות אפורות, כדי לאפשר הארת ופתיחת החלל, בהתחשב בכך שהחזית פונה לכיוון צפון... .

השינוי המשמעותי ביותר בחלל הדירה התרחש באיזור הציבורי. כך למשל, המטבח שודרג בהתבסס על הקיים ונוספו לו מדפים ושטחי אחסון. במטבח עיצבתי בהתאמה אישית לגודל החלל פינת אכילה בסגנון בר , הכולל מדף חצי-עגול מחופה פורמייקה לבנה(בכעובי המדפים שנוספו במטבח) מעל שידה שהייתה בשימוש קודם כשידת טלויזיה. חלל זה, הניבט מהכניסה, "נפתח" עוד יותר ומחבר את פינת האכילה למטבח. פינת הישיבה, שהוצבה בתחילה בקיר האופקי מיד עם הכניסה לדירה, מוקמה רחוק יותר ונתחמה באמצעות הנמכת גבס וספוטים. פינת האוכל מוקמה בקיר האופקי לדלת הכניסה ונתחמה אף היא במראה ובגוף תאורה תלוי.

שינוי משמעותי נוסף כלל עיצוב מחדש של חדרי הרחצה באמצעות צבע, אביזרים וכלים סניטרים חדשים ומודרניים בלבן כמובן, שנותנים תחושת ניקיון עיצובי.

ואחרון חביב, חצי-חדר שבו מתגורר ילד בן 6 ושכלל מיטה על עמודים בלבד, תוכנן מחדש בתוספת שולחן כתיבה ואחסון פינתי.

לסיכום תחושת הלקוחות לאחר השיפוץ: בוצע שינוי גדול בתקציב קטן.

מציגי הפרויקט

תגובות