עיצוב דירת יוקרה בתל אביב

עיצוב דירת יוקרה בתל אביב
בנוף התל אביבי ובכלל באזור המרכז צצים להם מגדלי מגורים בקצב מסחרר. חלק מדירות המגורים נמכרות כך שהן כבר מוכנות למגורים, חלקן מוצעות ביחד עם מפרט מוגבל מהקבלן וחלקן נמכרות כדירות מעטפת עם קירות בטון חשוף, אלומיניום והרבה חצץ.
הדירה שלפניכם, נקנתה ע"י הדיירת לאחר לבטים רבים. היא עברה מבית גדול בן 4 קומות וחיפשה מקום בטוח, שקט ונעים. כך הגיעה למגדלי המגורים בת"א המעניקים את מגוון השירותים כולל לובי כניסה מפואר, שומר 24/7, בריכה רחבת ידיים, מכון כושר ועוד הרבה מאוד הטבות.
אומנם הדיירת יחלה לעצמה מעבר קליל ומהיר, אך מכיוון שלא מצאה את מבוקשה בדירות מוכנות ומאוכלסות, מצאה עצמה בתהליך שיפוץ מורכב והתמודדות עם דירה ריקה ללא רצפה, קירות או תשתיות הולמות.
בפגישתנו הראשונה, שתי בקשות עיקריות היו ללקוחה – שהשיפוץ יהיה מהיר ועם כמה שפחות כאב ראש.
בדירות במגדלי מגורים, העבודה צריכה להיות בצמוד להנחיות אב הבית, אדריכל המבנה, וכל בעלי המקצוע אשר התחילו את עבודתם בבניין כגון אנשי אלומיניום, אנשי מיזוג וכדומה. בדירות מעטפת התשתיות הינן בסיסיות ועל הדייר החדש לשאת בהוצאות גדולות שאינן מתוכננות כגון קניית יח' מיזוג המתאימות עצמן לתשתיות קיימות ייחודיות (אשר עלולות להגיע עד למאה אלף שח), טיפול והחלפת חלונות ודלתות חיצוניות בהתאם למערכות חשמל חכם שנכפו כחלק מתכנון הבסיס של הפתחים ועוד הוצאות לא צפויות מורכבות מאלו.
מכיוון שחצי מהקירות בדירה הינם קירות חיצוניים משופעים בחלונות ופתחים, ונק' הביוב והאינסטלציה קבועות בהתאם לשאר הדירות במגדל, חלוקת החלל הפנימית של הדירה אינה שונה בהרבה מהמתוכנן במקור ולכן שלב התכנון היה מהיר יחסית ואיפשר להתייחס ביתר תשומת לב להתאמת הדירה לריהוט הקיים של הלקוחה ולבקשות מיוחדות לגבי תכנון חדר הארונות, חדרי הרחצה והמטבח.
כאמור ללקוחה אוסף מרהיב של תמונות ופרטי אומנות נדירים, זאת בנוסף לריהוט אירופאי נדיר ועתיק שהיה שייך למשפחתה עשרות ומאות שנים אחורה. הלקוחה כמובן ביקשה לתת את הכבוד הראוי לפריטים אלו, ואני כמעצבת, תכננתי את שאר האובייקטים בחלל סביב פריטים אלו כך שיעצימו אותם ויעניקו להם את הזוהר והמקום הראוי.
החלל הכללי פתוח ומכיל את הסלון עם שלל פרטי האומנות, פינת האוכל העתיקה עם השנדליר המיוחד ואת המטבח הפתוח. מכיוון שהחלל עתיד היה להכיל ריהוט קיים, התמקדתי בעיקר בתכנון המטבח ובתכנון התאורה.
המטבח תוכנן כך שיכיל את כל הכלים המגוונים לכל חגי השנה ובמקביל יציג לראווה את הסרוויסים היפים והצבעוניים. המטבח חופה בפורמיקה מבריקה כך שתמשיך את הקו היוקרתי של שאר החלל והפריטים בו. נבחר שיש דמוי קאררה ושולבו קלאפות של זכוכית חלבית ושקופה.
כבר במטבח אפשר לראות כי תכנון התאורה הקפדני איפשר סוגי הארה שונים, החל מתאורה שוטפת המשמשת כתאורת עבודה, דרך תאורה נקודתית על משטח העבודה בעזרת גוף תאורת לד מתחת לקלפה, ספוטים בקרניז הגבס ההיקפי בחלל ותאורה דקורטיבית מעל האי המרכזי הגדול.
בשאר החלל ניתן לראות שתכנון הספוטים בזוגות מותאם למיקומי תמונות וחפצי האומנות כך שבלילה הקיר הופך לקיר בגלריה יוקרתית ומאפשר פינות ישיבה בתאורה רכה ומלטפת. כל פריט קיבל את היחס הראוי לו הן במיקום והן בתאורה.
בחדר השינה המרכזי נצבע קיר התמונות בצבע בורדו עמוק אשר משלים את בד הכורסא העתיקה שבצד המיטה ומעניק לחלל מראה אירופאי יוקרתי. בחדר העבודה המשמש גם כחדר אורחים וחדר טלוויזיה, נצבע הקיר בגוון תכלת בשילוב תמונות אשר אספה הלקוחה במהלך טיוליה בארצות השונות. שני החדרים הללו נעטפו בוילונות רכים אשר מאפשרים חלל רגוע, נעים ורך.
חדרי הרחצה קיבלו גם הם יחס מיוחד וכל פריט בהם נבחן בקפידה. ניירות הטואלט קיבלו נישה צבעונית ומוארת, השמפו והמרכך קיבלו נישה זהה בתוך המקלחון, כל פרטי הקוסמטיקה מסודרים בארון שופע המגרות ומעליהם מראה גדולה שמגדילה את החלל עוד יותר ואפילו מכונות הכביסה והמייבש הוכנסו לארון גבוה נסתר מעין.
הרצפה בחדרי הרחצה חופתה בגרניט פורצלן דמוי פרקט אשר משלים את הפרקט התלת שכבתי האמיתי איתו רוצף כל הבית. ריצוף העץ מגיע עד למרפסת רחבת הידיים ושם השתמשנו בדק איפאה אמיתי המאפשר הרחבה ויזואלית של חלל הפנים.
מפאת אופיים הייחודי של הפרויקט והלקוחה, הליווי והפיקוח שלי כמעצבת פנים על בעלי המקצוע, הספקים ולוחות הזמנים היה יוצא דופן וצמוד בצורה בלתי רגילה.
לבסוף הפרויקט הסתיים בזמן שיא של שלושה חודשים כאשר הלקוחה ואני יושבות עם כוס קפה במרפסת בשעת לילה מאוחרת, עם חלל פנים מואר כגלריה יוקרתית ונהנות מכל רגע. החששות, ההוצאות, הלחץ ופתרון הבעיות היצירתי הם אלו שגרמו לפרויקט להיות כל כך מספק ומאתגר.

מציגי הפרויקט

תגובות