עיצוב דירת קבלן

עיצוב דירת קבלן
את דירת הקבלן קנו הלקוחות לפני מעל לשנתיים. על הנייר. בלי בית אחד בשכונה. היום השכונה מרובה בבתים, משפחות וילדים שמחים ברחוב הראשי. לקנות דירה ככה בעיניים עצומות זה הימור. לכן במקרה כזה חשוב לשכור את שירותיו של בעל מקצוע ובמקרה הזה של מעצבת פנים מנוסה. הלקוחות פנו אליי דרך המלצתה של לקוחה קודמת שלי שהיה מאוד מרוצה מתהליך העיצוב בביתה. התחלנו את תהליך העיצוב בהגדרת הצרכים והכרת בני המשפחה. לאחר מכן הבנו את הסגנון הרצוי ואת התקציב המצוי ויצאנו לדרך. לאחר מספר סקיצות הבנו את חלוקת החלל הרצויה. תכננו את נקודות החשמל ואת נקודות התאורה לאחר התייעצות ביועץ תאורה מוסמך.

את המטבח החלטנו לשדרג וגם את משטח השיש הסטנדרטי החלפנו במשטח קוריאן לבן. דלת הקלפה מעל משטח העבודה הינה זכוכית בגוון סגול עז. חיפוי דלתות המטבח בפורמיקה בטקסטורה עדינה של פסים המעניקה מראה יוקרתי למטבח. בשילוב עם קיר לוח שחור שנצבע לאחר קבלת המפתח, נוצר מטבח יוקרתי אך צעיר ומזמין. המטבח מאפשר משטחי עבודה רבים ומקומות אחסון מרווחים כך שהפונקציונאליות אפילו גוברת על היופי. גם במטבח כמו בשאר הבית מוקמו גופי תאורה שונים ודקורטיביים.

פינת האוכל העגולה מהווה את הפופיק של הבית ולכן הינה פינה חמה שנבחרה בגמר עץ אלון. מאחורי השולחן העגול תוכננה בפרט נגרות שידת אחסון לכל כלי האוכל. הקיר המרכזי חופה בשליכט אפרפר התואם את הריצוף של שאר הבית. בנוסף לגוף התאורה מעל פינת האוכל עצמה, מוקמו 2 גופי תאורה הזורקים אור כלפי מעלה ומטה ומעניקים מראה יוקרתי ואומנתו לפינה זו.

מול פינת האוכל נמצאת המבואה והכניסה לבית. לפי דרישת הדיירים, במבואה ממוקמת פינה המשמשת גם כפינת עבודה וגם כפינת טלפון ומפתחות. מעל הדלפק נתלו תמונות והקיר נצבע בירוק לימוני שהינו הצבע הטרנדי לקיץ 2013.
סלון הדירה מרווח מאוד וכדי לשמור על יציאה נוחה לדשא העוטף את הבית, לא העמסתי בחפצים וריהוט כבד. הסלון הינו בעיקר ספת שזלונג בצורת "ר" המעניקה לכל דיירי הבית רגעים של הנאה ומשפחתיות חמה. שולחן הסלון עשוי זכוכית כדי לשמור על מראה נקי ואוורירי. גם כאן השידה המרחפת תוכננה כפרט נגרות ומאפשרת הסתרת המכשירים.

את הריצוף, הכלים הסניטרים והחיפויים לקירות חדרי הרחצה בחרנו מתוך סטנדרט הקבלן תוך שדרוג מספר אלמנטים שלא יכבידו על התקציב אך יאפשרו עיצוב מרהיב. כך בחדר הרחצה של הילדים, בעזרת 2 גוונים שונים של אריחים סטנדרטיים ופריסה חכמה של האריחים, יצרתי חלל מעניין, אסתטי ונעים מאוד. בחדר הרחצה של ההורים לעומת זאת בחרנו אריחי דקור והוספנו אותם לאריחים הלבנים הסטנדרטים. בין רגע מראה החלל שודרג פלאים. בחדר הרחצה של הילדים תוכננו 2 כיורים ושתי מראות כך שיאפשרו התארגנות מהירה בבוקר ופינה נוחה לכל אחד מהילדים. בשני חדרי הרחצה והשירותים תוכננו ארונות במראה מרחף שישלימו את הצבעוניות והניקיון הצורני בחללים.

קיר המיטה בחדר השינה של ההורים חופה בטפט של כארים ראשיד המעצב הדגול והחדר כולו מרווח ונעים תוך דגשים קלים של עיצוב וצבעוניות רכה שעדיין רומזת לצבעוניות השמחה בשאר הבית.

מציגי הפרויקט

תגובות