עיצוב דירה קטנה בתל אביב

עיצוב דירה קטנה בתל אביב
דירה קטנה בת 55 מ"ר חשוכה ומדכאת הפכה תוך מספר חודשים לחלל מואר, מזמין ומרווח שכל מי שמגיע אליו רק רוצה להישאר ולנוח.

כל מחיצות הדירה הוסרו ונשארו רק עמודים וקורות צרות המרמזות על אופן הבנייה באזור זה לפני מספר עשורים. המטבח נשאר במקומו ביחס לשאר הדירה אך כעת עוצב כך שיאפשר את מירב יחידות האחסון ויעניק לדירה רקע בהיר ואסתטי. במטבח הלבן והמודרני שולבו חיפויי זכוכית ע"ג הקיר או כחזית קלפה כך שתחושה עמוקה וזורמת מתקיימת בחלל. חלק מארונות המטבח הוסבו לטובת פינת כביסה ושירות באופן נסתר מן העין.

החלון הגדול שהכניס הרבה שמש מסנוורת כוסה בוילון המכניס את האור העדין באופן מסונן ומרכך אותו בהתאם לצורך.

במרכז המטבח מוקם אי ישיבה המשמש גם כפינת עבודה ללפטופ. כיאה לכל הפתרונות בדירה, כל אלמנט מספק 2 פונקציות. אי הישיבה גובל עם קיר נמוך שנבנה במרכז הדירה ומהווה בעצם נישה למסך הטלוויזיה המסתובבת אל המטבח ואל הסלון. בחלקו התחתון של הקיר ישנה נישה לאחסון שידת המכשירים המרחפת. גם היא בוצעה ע"י נגר פרטי ונצבעה בתנור בגוון זהה לקלפה במטבח.

הסלון רוהט בריהוט קלאסי מודרני המעניק לחלל את אופיו היוקרתי. בקיר הראשי בסלון עברה קורה קטנה ובעזרת עבודת גבס ותאורה כעת היא מעניקה לקיר ציורים באור ותחושה יוקרתית ומעודנת. בין הסלון הממוקם כעת בחדר השינה הישן, לבין פינת האוכל היה ממוקם עמוד אשר בעזרת עבודת גבס ותאורה גם כאן הפך לאלמנט עיצובי ובעיקר פונקציונאלי בחלל- נישת ספרים אוורירית המאפשרת פינת ישיבה בצידה. פינת האוכל מאופיינת בחומריות גסה בקיר הלבנים הסגלגל אך במשטח הזכוכית העדינה וכסאות העץ שגולפו ביד. ללא ספק אזור זה מהווה קונטרסט לשאר החלל הנקי. פינת האוכל גובלת עם חדר השינה הממוקם היכן שבעבר היתה ממוקמת מרפסת הסלון. המרפסת התל אביבית כמובן שפעה בקורה נמוכה ועמודים צידיים. הנ"ל טופלו אף הם בעזרת עבודת גבס ותאורה ונוצרה נישה דקורטיבית אשר משמשת גם כגב מיטה וגם תוחמת את החלל והתנועה בו.

חדר הרחצה בגווני שחור לבן וצהוב המנוגדים לפלטת הצבעים בשאר הדירה. כיור קוריאן צהוב מונח על ארון עץ צבוע בתנור בגוון שחור ובכך משלימים את המראה השונה של החלל.

הכניסה לדירה מאופיינת בתאורה המעניקה תחושה יוקרתית וממש לא שמים לב כי ההנמכה הקטנה בתקרה מאפשרת מלבד השקעת התאורה, גם טישטוש הקורות הרבות שעוברות בתקרה. גופי התאורה מעניקים לחלל תחושה אומנותית ומאפשרים ציורים באור וצל בהשתנות בהתאם לאור הטבעי והמלאכותי בדירה.

דירה קטנה בתל אביב שעוצבה באופן מודולרי, חכם ובקו נקי ואסתטי.

מציגי הפרויקט

תגובות