עיצוב משרדי "כאן אדריכלים"

הכניסה למשרד
תכנון המשרד הוא אחד האתגרים המורכבים והקשים לכל אדריכל. מדובר מעבר לכל דבר בכרטיס ביקור ליוצר וליצירתו.משרד "כאן-אדריכלים" מיוקנעם המושבה הוא דוגמא לכך.

המשרד נבנה כקומה שניה מעל ביתו של האדריכל אורן גולדשטיין ומשקף את תפיסת עולמו האדריכלית, אדריכלות אשר שואבת את מקורותיה מהסביבה הפיזית- נופית והאנושית הקרובה אליו, המשרד כחלק בלתי נפרד מהמשפחה.

במבט חטוף וראשוני, התוספת אינה המשך ישיר וברור לבניין הקיים, דבר המתבטא בצבעוניות, בקווי המתאר ובחומרים. מדובר בתוספת של בנייה קלה, שלד עץ ומילואה של פנלים תעשייתיים מבודדים וחיפוי פנימי של לוחות בירץ' בהיר. התעמקות בפרטים ובכלל, ברור שהבניין הקיים מכיל את הקומה השנייה ולמעשה מצמיח אותה מתוכו. התוצאה, תוספת קלה אשר מתיישבת בדיוק הוליסטי מעל קומת הקרקע כהמשך טבעי שהיה שם מאז ומעולם. כמו קומת הקרקע גם הקומה העליונה נהנית משדרת עצי הפקאן המשתנה בהתאם לעונות השנה, באביב ובקיץ מצילה על המבנה ובעונת הסתיו ובעיקר החורף חושפת את האור הנעים מצפון.

הבחירה בחיפוי פנימי טוטאלי ואחיד נבעה בו זמנית מהשאיפה להדגיש את הפנים מהחוץ ומהרצון ליצור אווירה פנימית מלאת השראה, יום-יומית ולא מעייפת. תהליך הבניה כולו אליו נרתמו גם בני הבית, היה פשוט לכאורה. שלד העץ נבנה והורם מעלה כתשתית לקירות. לאחר החיפוי החיצוני והגג, הושלם גם הפנים בפרטים מדויקים אשר נראים פשוטים ולא מתחכמים, אבל טומנים בתוכם, ידע מעמיק על בנייה ופרטי בניין בכלל והבנת החומר בפרט.

המקום מתפקד כסטודיו חופשי, מונוכרומטי, אשר מהווה רקע לצבעוניות היום-יומית והעושר הוויזואלי אשר מגיע מבחוץ.

מציגי הפרויקט

  • כאן אדריכלים
  • קליק לחיוג: 04-9591093
  • טלפון:
    04-9591093
  • כתובת:
    יוקנעם
  • אתר:

תגובות