דירה קטנה וצבעונית

דירה קטנה וצבעונית
תכנון ועיצוב של דירת 2 חדרים עבור זוג צעיר באזור המרכז. מטרת התכנון הייתה להתאים את הדירה לצרכי הזוג. מדובר בדירה בבניין משנות ה-70 שמאז בנייתה כמעט ולא נעשו בה שינויים. העבודה כללה שבירת קירות לפתיחת המטבח אל הסלון, בניית קירות גבס לצורך יצירת מקומות אכסון, החלפת חלונות במטבח בסלון ובמרפסת, החלפת רשת החשמל, החלפת ריצוף וצנרת במטבח, התקנת מטבח חדש, התקנת פרקט בסלון, החלפת תאורה וריהוט חדש.

בשל התקציב הנמוך יחסית (כ-60,000 שקל) הושם הדגש על החללים הציבוריים. שטחה הקטן של הדירה (55 מ"ר) הביא להחלטה על פתיחת החללים אחד אל השני ולמציאת פתרון אכסון לחפציהם של בני הזוג. המטבח שהיה סגור נפתח אל הסלון והמרפסת נסגרה בויטרינה ע"מ להכיל את 2 פינות העבודה של בני הזוג. הוספה ספריית גבס נמוכה, כך שנוצר חלל אכסון מצד אחד אך גובהה הנמוך מנע את העמסת החלל. כמו כן תוכננו נישות נוספות בכניסה לדירה.

מכיוון שבני הזוג אוהבים לבשל ולארח תוכנן מטבח קומפקטי אך יעיל המכיל כמה משטחי עבודה ומאפשר לאכסן את מצרכי הבישול הנדרשים. שולחן הקונסולה מאחורי הספה נפתח לשולחן אוכל היכול להכיל עד 6 אנשים. הושם דגש על יצירת צבעוניות באופן שלא יווצר עומס עיצובי בדירה, אך תווצר תחושה של חום ושמחת חיים.

מציגי הפרויקט

תגובות