עיצוב דירה בסגנון כפרי

עיצוב מטבח כפרי
כמעצבת פנים, בתהליך תכנון ועיצוב דירת קבלן אני שמה דגש בעיקר על התאמת הדירה לצרכיו הייחודיים של אותו הדייר והגדרת הסגנון המאפיין אותו. דירת הקבלן שלפניכם נרכשה ממשפחה שכבר התגוררה בדירה מאז נמסרו המפתחות מהקבלן ומצבה היה טוב מאוד. עם זאת, הדיירת החדשה ביקשה לשוות לדירה המודרנית והפשוטה יחסית, מראה חמים יותר, המתאים לצרכיה כדיירת יחידה. בשל כך, התמקד השיפוץ בעיקר בהחלפת הריצוף, החיפויים, המטבח ופריטים נילווים דקורטיביים בדירה.

כמו בכל פרויקט, גם בדירה זו התחלנו מתכנון פונקציונאלי ופרקטי. כמעט לא נשברו קירות מלבד פינת העבודה הקטנה במסדרון שהפכה לחדרון מחסן שימושי ביותר על חשבון אחד מהחדרים. שטח המטבח הורחב ותוכנן לגמרי מחדש עם אי ישיבה מזמין המחליף את פינת האוכל הקלאסית.

המטבח כולל גם ארונות אחסון גבוהים, קלפה מעל המקרר, יחידת בילד אין שימושית ותריס אלומיניום המאפשר אחסון וניצול פינת המטבח. מעל משטח העבודה ומגירות האחסון הרבות נתלתה קלפה בעלת חזית זהה לכל שאר חזיתות המטבח ונבחר שיש חום כהה יחסית עם נימים בגוון בז'. אזור הכיריים חופה באריחים מעוטרים שהותאמו בגוונם לרצפה המצויירת המחפה את כל אזור המטבח. לרצפת המטבח נבחרו בקפידה אריחי בטון מצויירים בגווני ירוק, חום ובז' ואלו הותקנו בשיטה ייחודית וצופו בסילר במספר שכבות.

שאר הבית רוצף באריחי בטון אך בגוון ירוק בקבוק המשלים את העיטור שברצפת המטבח. בהמשך ישיר לשיש המטבח וכהרחבה משמעותית של משטחי העבודה, תוכנן אי/דלפק גדול המאפשר גם הרחבת שטחי האחסון בעזרת יחידות מגירות ועגלת בקבוקים וגם כדלפק ישיבה לחמישה אנשים בצידו השני. היושבים בדלפק יכולים אף לצפות בטלוויזיה שבסלון ובעצם מאפשרים הרחבת מקומות הישיבה בסלון הקטן. הסלון תוכנן בצורה מודולרית כך שיתאים למשחק עם הנכדים או לחילופין ישמש כשזלונג למנוחה בסוף היום. בכל פינה בחלל הכללי מוקמו יחידות נגרות מיובאות מחו"ל מעץ מלא ובפרזול מיוחד כשלרוב הן מאחסנות באופן גלוי או נסתר ספרים ואלבומים.

את חלון הויטרינה הגדולה המובילה למרפסת ריככתי בעזרת וילון רומאי עדין בגווני אפור ירוק חום המשתלב היטב עם פלטת הגוונים החמה. תכנון התאורה כלל התייחסות לתאורה פונקציונאלית כפרופיל המשלב תאורה פלורסנטית חסכונית במטבח, תאורת אפ-לייו בסלון במקום תאורה מרכזית, תאורת לד נסתרת מתחת לקלפה במטבח, גופי תאורה יורדים מעל הדלפק ועוד גופי תאורה המשמשים כפרטי אומנות בפני עצמם בחלל.

בחדר השינה הראשי תוכנן ארון גדול ומכיוון שהוא ממוקם מול המיטה, תוכננו שלוש דלתות הזזה בגוון ירוק רענן בשילוב תמונה מודפסת בגוונים משלימים. חדר הרחצה שודרג בעזרת כיור כסוף מונח על גבי שיש כחלחל ובצידו מקלחון בהתזת חול בצורת ענפים.

עיצוב: דנה שקד
צילום: תומר רובנס
דירה בסגנון כפרי במרכז ת"א
שטח: 100 מ"ר

מציגי הפרויקט

תגובות