עיצוב דירה בבת ים

עיצוב דירה בבת ים
הגישה כיום לגבי עיצוב חללים קטנים היא לשלב גוונים בהירים בכל מרכיבי החלל, אבל קיימת גם אפשרות אחרת, אפשרות ייחודית יותר, המשלבת גוונים כהים בחלל תוך שמירה על מראה מלוטש ומרווח.

אחת המגבלות העיקריות בחלל הבית הייתה המטבח הצר, בו היה צריך להטמיע יעודים רבים כמו: כיור ומקרר גדולים, כיריים ברוחב 90 ס"מ, תנור בילט-אין ומזווה. לצורך ההטמעה היה צורך בתכנון חכם שלא יסגור את החלל ויזואלית וייצור מראה מעוצב ושימוש נוח. כדי לענות על כל הצרכים נשבר הקיר הפונה לכניסה והמטבח הורחב מעט כדי לספק מקום לתנור הבילט-אין, את המזווה יצרו בעומק של 40 ס"מ עם דלתות בקו אפס כדי לחסוך במקום.
דלפק המטבח סוגר את ארונות הבילט-אין בצורה עדינה ושימושית עם משטח שיש גרניט המתאים לגווני החלל ומעליו נישת גבס דקורטיבית. כדי לנצל את כל גודל המטבח הקיים נעשה שימוש גם בארונות גבוהים במיוחד וחלק מהחלון הקיים נסגר מצידו הפנימי כדי לאפשר ניצול מלא של הפינה. נבחר צבע שחור לחלל כדי להבליט את רצפת השמנת הקיימת, דלתות המזווה עשויות זכוכית לבנה עם הדפסה שחורה שמכניסה עניין לחלל הקטן.

בגלל מבנה המטבח כמעט ולא נשאר מקום לפינת אוכל מסודרת, כדי לענות על הצורך זה נבנה קיר גבס נמוך המגדיל ויזואלית את אזור פינת האוכל ומאפשר את מיקומו של שולחן אוכל מרובע מעץ אגוז אפריקאי וכיסאות עור שחורים. מעל פינת האוכל ממוקמת הנמכת מיזוג דומיננטית, כדי למזער את המראה שלה בחלל נתלו שתי מנורות מדורגות היוצרות עידון.
נישת גבס דקורטיביות בסלון מגדירה ומפרידה אותו מאזור הכניסה. בזמן השיפוץ הוחלט לבטל חדר שהיה סמוך לסלון, הקיר נשבר ובמקומו נבנתה נישת טלוויזיה מחופה בטיח דקורטיבי, בצידה האחורי של הנישה נמצאת פינת ארונות שימושית שאינה מופרדת לחלוטין מהחלל הציבורי. נישת הטלוויזיה אינה מגיעה עד התקרה כדי ליצור מראה מאוורר יותר, ומעליה ממוקמת הנמכת תקרה העוזרת להגדיר את ההפרדה ומספקת גם תאורה אפקטיבית.
ריהוט העץ שנבחר לבית עשוי עץ אגוז אפריקאי המתאים לכל האלמנטים הכהים הקיימים בחלל, נוסף גם שילוב של ניקל היוצר מראה נקי ומודרני ומחבר את הצבע השחור ואת האגוז האפריקאי יחד. הריהוט בחלל נקנה במטרה להתאים לעיצוב ובהתאם לדרישות שחזן הכתיבה. הוחלט לשלב ספה פינתית בצבע שחור כדי לנצל את הפינה הקיימת, בנוסף כל חלקי הספה מתנתקים אחד מהשני כדי להתאים למצבים שונים של אירוח, שולבו כריות ירוקות שמכניסות צבע רענן לחלל הסלון.
אם יש דבר אחד שניתן ללמוד אחרי הסיור בבית הוא שאין צורך להקשיב לחוקים נוקשים שמגדירים מה נכון ולא נכון לכל בית ולכל חלל, גם בחללים קטנים ניתן להשתמש בצבעים כהים, הכל שאלה של תכנון ועיצוב נכונים.

מציגי הפרויקט

תגובות