שיפוץ משרד Gofman Creative

שיפוץ משרד Gofman Creative
שיפוץ משרד הפרסום והמיתוג Gofman Creative

השטח במ"ר: 100 מ"ר בבניין משרדים בבורסה בר"ג

תקציב : לא לפרסום

עיצוב פנים: דנה שקד

עיצוב משרד גופמן - סיפור הרקע
דנה שקד ורוית גופמן נפגשו בתחילת שנות העשרים לחייהן, בהיותן סטודנטיות במכון הטכנולוגי בחולון. הן חלקו דירת 2 חדרים בדיזנגוף בזמן שדנה למדה עיצוב פנים ורוית תקשורת חזותית, ובאופן כללי ניסו להבין מה יהיו כשיהיו גדולות. כעשור לאחר מכן, רוית מזמינה את דנה לעצב עבורה את החלל החדש בבורסה בר"ג של משרד הפרסום והמיתוג שלה Gofman Creative, ודנה, מעצבת פנים בעלת סטודיו מצליח, נענית בשמחה לאתגר.

על הפרויקט עיצוב משרד גופמן:
לחלל עצמו יש נתונים ארכיטקטוניים ברורים שהכתיבו את חלוקת החלל כמעט במלואה. החלל משופע חלונות וחזיתות מעוגלות, אשר יצרו גריד ברור וחלוקה ויזואלית של סגמנטים. האתגר הגדול ביותר היה חלוקת החלל בצורה פונקציונאלית, כך שמצד אחד תשרת את צרכי העובדים וההנהלה ומצד שני לא תתנגש עם החלוקות הברורות של החלונות. בנוסף לכך, החלל מאופיין בצורה מלבנית צרה וארוכה בתוספת שטח מעוגל, כרבע עיגול. בשל כך הוחלט למקם את עמדת המזכירה וחדר הישיבות בחלל המעוגל, באופן כזה שיחשוף את החלל הפתוח לכאורה כלפי הנכנסים. את המסדרון הארוך תיעלנו לטובת הצגת העבודות ואת החללים הסמוכים לו הפכנו למשרדי עבודה.

את חלל המזכירה בחרנו למקם מול דלת הכניסה הראשית כך שתיווצר מבואת כניסה הכוללת פינת המתנה בצד אחד וקיר כוח בצידה השני. פינת ההמתנה כוללת שתי כורסאות גדולות ומפנקות. למעצבת היה חשוב ליצור פינת ישיבה מזמינה, אשר מצד אחד תיצור יחס אישי ומזמין עבור המבקרים ומהצד השני תאפשר לעובדים הפוגה במהלך יום עבודה. הכורסאות, בגוון צהוב ואפור, הותאמו לפלטת הגוונים התעשייתית, אך במבנה ובפרופורציות שלהן משדרגות חום ורכות. קיר הגבס שמאחורי שתי הכורסאות, חופה בקורות עץ ישנות ומחוספסות בגמר לכה ועליו נתלו מדפים ומסגרות המציגות אלמנטים גרפיים כהשראות.
שולחן עמדת המזכירה נבנה מקונסטרוקציות פלדה צבועה בשחור, בשילוב משטחי עץ בגמר פורמייקה דמוי עץ אלון, על מנת לשלבו עם רצפת הפרקט החולשת על כל שטח הn-. ארון התקשורת הישן בצד השולחן שופץ וחזיתותיו הוחלפו לחזיתות מלמין בגוון שחור.
סמוך לעמדת המזכירה תוכנן חדר הישיבות שהיה בעבר מחולק לשני משרדים. החלל הקודם נסגר בדלת זכוכית ועל גבי מחיצות הזכוכית, כמו בכל מחיצות הזכוכית במשרד, הודבקו מדבקות עם מילים בודדות בהתאם לפעילות המתרחשת בכל חלל. הפונט המעוגל ותוספת נקודות הצבע הורוד מכניסות רכות לחלל ויוצרות שייכות לשפת המיתוג של המשרד.
בשל החזיתות המעוגלות וריבוי החלונות בחלל, מוקם שולחן הישיבות בצורה אלכסונית ומהתקרה נתלה מסך בו מציגים את מהלכי הקריאייטיב ללקוחות במהלך הפגישה. וילונות סאן סטריפ בגוון אפור נתלו על גבי כל החלונות ומאפשרים איטום מלא או חלקי בצורת פסים, לכל אורך המשרד.
תקרת אריחי הגבס הישנה הוחלפה בתקרה אקוסטית צבעונית עשויה ספוג. האריחים נצבעו בחמישה גוונים שונים – שחור, אפור כהה, אפור בהיר, כחול וצהוב. צבעים אלו הינם הצבעים העדכניים ביותר לשנה זו והיה חשוב ליצור חלל עדכני ונכון שישדר זאת עבור הלקוחות והמבקרים.
פריסת האריחים נקבעה לפי מיקומה בחלל. בצד קיר העץ מוקמו אריחים כהים וצהובים, ואילו בצד קיר הכוח הכחול מוקמו יותר אריחים כחולים, על מנת לתת תחושה שהגוון הכחול של הקיר עלה והתפשט בכל התקרה.
הקיר הראשי שנמצא מול חדר הישיבות נצבע גם בגוון כחול ועליו נתלה הסלוגן החדש של המשרד - STYLE IS THE ANSWER. הסלוגן נחתך ממשטח PVC לבן והותקן בהרחקה מהקיר על ידי רגליות קטנות המאפשרות משחקי אור וצל על גבי הקיר.
בצד חדר הישיבות מוקמו שלושה משרדים סגורים עבור מנהלי המשרד, ביניהם תוכנן מטבחון אשר תוכנן בגווני שחור וצהוב. ארון הכיור והדלפק הצידי תוכננו בפורמייקה שחורה מט ואילו הקלפה הגדולה שמעל תוכננה בצהוב חלמוני עז. גם התקרה בחלל זה תוכננה בגוונים זהים. על גבי הקיר השמאלי נתלו אלמנטים של מטבח ואוכל כגון מערוך ועליו נייר חום לכתוב הגיגי בוקר, קערה הפוכה, תחתיות קש, מגש עץ וכו'. האלמנטים הללו מכניסים עניין לחלל הקטן ומעוררים תיאבון מעל דלפק האכילה ושני כסאות הבר.
בשל המבנה הצר והארוך של החלל, יצרנו מסדרון עם ארבע נישות לתצוגה כאשר כל נישה ועמוד בצידה נצבעו בגוון אפור אחר, כך שההליכה שבמסדרון היא בעצם הליכה מכהה לבהיר ולהיפך. משחק הצבעים הזה יוצר תחושה דינמית בחלל הצר ומעניק ייחוד לכל חלל בנפרד. בנישות נתלו מדפי זכוכית ועליהם הוצגו אלמנטים מתוך המהלכים שטופלו ע"י המשרד. הנישות מוארות ע"י גופי תאורה שחורים תעשייתיים, במקום ספוטים סטנדרטיים.
חלל העבודה הראשי בסוף המשרד הוא חלל קסום בו עובדים מספר אנשי קריאייטיב ומעצבים. הקיר הימני של החלל נצבע בגוון טורקיז בהיר (הגוון הנבחר של נירלט לשנה זו). גוון עדין זה הכניס נגיעות בסגנון סקנדינבי קל ולכן שולבו אריחים בגוון סגלגל מעושן ומנורות קיר במראה תעשייתי, עם נורות פחם בצורת יהלום ואגס. הקיר החזיתי חופה בלוחות שעם מיוחדים מעושנים ועליו נתלו אלמנטים חזותיים להשראה.

רשימת ספקים עיקריים:
קבלן – תמיר גניש
מיתוג ואלמנטים חזותיים - Gofman Creative
תקרה – סונקס
גופי תאורה – שקע ותקע, איקאה
ריהוט – טיפ טופ, פיק אפ, איקאה
אקססוריז – OAKY, איקאה
זכוכיות – ד"ר זכוכית
וילונות – גיל גליק אריסטוקרט פבריק
אדניות – קנה קש
צמחיה – קרת
שילוט – רביב פס אורון
שעם - בית השעם
מדבקות - אר.אס דיזיין

מציגי הפרויקט

תגובות