עיצוב משרדים

עיצוב משרדיםעיצוב משרדים עיצוב משרדים

www.r-desi...�רדים/

בבואנו לעצב פרויקט, אנו תמיד מדברים על השפה העיצובית, השפה המתאימה למיתוג העסק. הדבר נכון לגבי כל סוג של עסק, בין אם זו חנות מתנות או משרד עורכי דין; לכל אחד מהם יש את העיצוב הייחודי שלו המדבר בשפה העיצובית המתאימה. כאשר אנו מדברים על עיצוב משרדי הייטק, חשוב לזכור חברות ההייטק הן סמל לחדשנות טכנולוגית והדבר חייב להתבטא גם בעיצוב משרדי החברה. גם עובדי ההייטק הם ברובם צעירים והדבר בהחלט מתבטא ברוח העיצובית של המשרדים.המהפכה המחשבתית של חברות ההייטק

חברות ההייטק הביאו למהפכה מחשבתית בכל יחסי העובד מול החברה. אם בתקופת המהפכה התעשייתית צורת החשיבה הייתה מרובעת והסתכמה בחישובי תפוקה פר עובד, חברות ההייטק הביאו איתן גישה שונה לחלוטין. חברות אלו היו אולי הראשונות להבין שחשוב לפתח את היצירתיות והדמיון של העובדים על מנת לקבל תוצאות טובות יותר מעבודתם. אחד הכלים שמצאו היה השימוש בעיצוב על מנת ליצור סביבת עבודה אשר נותנת השראה ומוטיבציה ומאפשרת לעובדים לפרוח וכך בסופו של דבר לתרום להצלחת החברה. חברות ההייטק מאז ומעולם גילו פתיחות גדולה וחשיבה מחוץ לקופסה; חשיבה אשר מתבטאת לא רק בתחום העיצוב. חברות ההייטק הן סמל לחדשנות והן מאמצות בברכה חדשנות עיצובית. החדשנות העיצובית היא חלק מהשפה העיצובית של עיצוב משרדי הייטק.

עיצוב לפי צרכים

במגזר ההייטק ניתן לראות עובדים השוהים במקום עבודתם שעות עבודה רבות. מצבים אלו עלולים לגרום לשחיקת עובדים ופגיעה קשה מאוד במוטיבציה ופריון העבודה. לכאורה אלו נושאים שאינם קשורים לעיצוב, אך תתפלאו לשמוע שבכוחו של העיצוב גם לסייע במצבים אלו. עיצוב מתוחכם למשרדי הייטק צריך לקחת בחשבון את שעות העבודה הרבות וליצור עבור העובדים סביבת עבודה אשר תאפשר להם להשתחרר ולהרגיש בנוח, ממש כמו בבית, גם כשהם עדיין במקום העבודה. בעיצוב משרדי הייטק מקובל לשים דגש גדול על החללים הבין משרדיים. חללים גדולים ומרווחים יוצרים תחושת חופש; תאורה טובה משרה אווירה נעימה ומסייעת לשמור על ערנות גם בשעות הלילה המאוחרות. ניתן לשלב פינות ישיבה שונות, אישיות ומשותפות אשר מאפשרים לעובדים לתפוס מנוחה קצרה המרעננת את הראש באזורים שונים של המבנה. כל המבנה העיצובי תורם לחיזוק הקשרים האישיים ולשיפור העובדה המשותפת. סביבה עיצובית שכזו מסייעת להתמודד עם הלחץ הרב של מקומות עבודה תובעניים אלו. היא מאפשרת לחזק את הקשר של העובד עם המותג.

אופי העבודה בחברות ההייטק משלב רגעים בהם מתכנתים צרכים להתרכז ולשבת לכתוב שורות קוד, אך גם רגעים בהם הצוות יושב לסיעור מוחות על מנת להעלאות רעיונות יצירתיים ופתרונות. הסביבה המעוצבת של משרדי ההייטק חייבת לקחת זאת בחשבון ולתת פתרונות לשני הצרכים; היא חייבת לכלול את אותו הפינות האינטימיות בהן המתכנת יכול לשבת ולהתרכז, אך גם את החללים המתאימים לישיבות ופגישות.

לא אחת אנו מקבלים בקשות לעיצוב משרדי הייטק הכוללות בקשה לאזורי מנוחה, רגיעה ואפילו משחק. זהו צורך אמתי של תחום מלחיץ בו עובדים שעות רבות. חדרי טלוויזיה ומשחקים, מתחמי יוגה ומדיטציה הם אינם דברים שאנו רגילים לראות במשרדי עורכי דין או משרדי רואי חשבון, אך הם בהחלט מקובלים עיצוב משרדי הייטק.

כלי למיתוג העסק

חדשנות עיצובית כסמל לחדשנות טכנולוגית היא אחד מהסממנים של עיצוב משרדי הייטק. כאשר עיצוב זה בא לידי ביטוי בחדרי הישיבות והפגישות הדבר מסייע במיתוג העסק אל מול הלקוחות. העיצובים המתוחכמים, לא רק משרים אווירה נינוחה על העובדים אלא גם יוצרים סביבה מעוררת עניין ורושם חיובי חזק בצורה יוצאת דופן על הלקוחות. שוב זוהי דוגמה כיצד עיצוב פנים יצירתי מסייע להגביר מכירות.

עיצוב משרדי הייטק ברנסנס דיז׳יין

בדיוק כפי שחברות ההייטק משקיעות יצירתיות רבה בפיתוח המוצר, כך גם אנחנו משקיעים מנות גדולות של יצירתיות בעיצוב משרדי הייטק. החדשנות הטכנולוגיות של חברות ההייטק מהווה השראה לצוות המעצבים שלנו. הסביבה העיצובית שאנו יוצרים, אמנם נולדה מתוך ההשראה שחברות ההייטק נתנו לנו, אך היא גם זו אשר מאפשרת את המשך היצירתיות.

מציגי הפרויקט

תגובות