אור סריקה

02-6711007
רשת מכון העתקות "אור", הוקמה בשנת 1982 ומציעה מגוון רחב של שירותי צילום, דפוס והעתקות אור בפריסה ארצית.מתמחה בצילום והדפסת תוכניות בנייה לאדריכלים ומתכננים של בתים צמודי קרקע דירות למגורים. העתק אור יכול להתבצע ישירות מתוך קובץ דיגיטלי הנשלח למכון. למכון סניפים בכל רחבי הארץ מגדרה ועד חדרה במרכז, ובירושלים.

העתקות שמש. טכנולוגיה ישנה של חשיפת נייר מצופה בחומר רגיש לאור. בעבר, מבצע העתקת השמש היה יוצא עם התוכנית החוצה חושף אותה עם נייר ההעתקה לקרני השמש. בכל נקודה, קו או שרטוט בניין שלם, שבו קרני השמש לא חדרו נשאר החומר על הנייר. מריחת חומר כימי נוסף (בעבר הרחוק אמוניה ואחר כך חומר יותר ידידותי לאדם ולסביבה) קיבע את הקווים שלא נחשפו וכך קיבלנו "העתקת שמש". 
העתקות שמש היו ידועות בצבעם הכחול, אדום חום וכדומה. 
עם השתכללות הטכנולוגיה, באמצע המאה העשרים, לא יצאנו יותר לשמש, אלא פותחו מכונות עם אור כחול סגול שדימו את קרני השמש וביצעו את אותה חשיפה לאור. טכנולוגיה זו החליפה את טכנולוגית העתקות השמש בטכנולוגיה של העתקות אור. 
מכונות אלו השתכללו עם הזמן ולפני כעשור עברו גם הן מהעולם, בעיקר עקב סיבות של שמירה על איכות הסביבה. 
כיום, תחליף זול, נקי וידידותי יותר לסביבה הינה צילום דיגיטלי, על נייר רגיל, ללא כימיקלים באמצעות טונרים בדומה למדפסת ביתית. רבים מהאדריכלים והמעצבים מתגעגעים לאיכויות ול"רכות" של גווני העתקות השמש למיניהן, ליתר דיוק להעתקות אור.
כאמור העתקות אור עם פיתוח כימי היה מקובל בצבעי כחול בעיקר (פיתוח אמוניה) וכן אדום, חום וכדומה. תכונה נוספת של העתקות אור הייתה של התיישנות הנייר. מאחר ומדובר בנייר עם ציפוי כימי ומקבע (פיקסר) כימי אף הוא, עם השנים הנייר שינה את צבעו ולעיתים קרובות, עם חשיפה ממושכת לאור רגיל, גרם לדהיית השרטוט ואיבוד פרטים. 
צילום תכניות דיגיטלי, המקובל היום, הינו צילום שחור לבן או צבע באותה טכנולוגיה שמקובלת ברוב המדפסות ומכונות הצילום הרגילות רק באיכות גבוהה ובפורמט גדול ורחב.