תערוכה: ללמוד מוורנקולר

יום שבת, 28 דצמבר 2013, 12:00

12:00– מוזיאון מוניו גיתאי וינרויב לאדריכלות

             שד הנשיא 135, חיפה

15:00 – הגלריה ע"ש מוניו גיתאי וינרויב

             קיבוץ כפר מסריק 


פתיחת התערוכה: ללמוד מוורנקולר

לקראת אדריכלות וורנקולרית חדשה. אוצר: פייר פריי

התערוכה ללמוד מוורנקולר, תוצג בשני מקומות במקביל: במוזיאון מוניו גיתאי לאדריכלות בחיפה ובגלריה החדשה על שמו, בקיבוץ כפר מסריק החל מה-28.12.2013. 

התערוכה מציגה דוגמאות של בניה מסורתית, עממית מרחבי העולם ותוהה מה ניתן ללמוד היום מאותה אדריכלות ללא אדריכלים. התערוכה, בשיתוף עם ארכיון הבנייה המודרנית ב-  EPFL (בית הספר הפוליטכני הפדרלי של לוזאן) פורסת  מבט מקיף על ארכיטקטורה וורנקולרית  באמצעות אוסף ייחודי של דוקומנטים ודגמים,  המציג טווח רחב של פתרונות חלליים,  סמליים וקונסטרוקטיביים שכוננו את התצורות של מבני העבודה והמגורים בחברות מסורתיות. 
כשלעצמן, הפרקטיקות הוורנקולריות מכל רחבי העולם אינן מספקות תשובות לצרכים העכשוויים או מעמידות חלופות בנות–קיימא למצב הענייני הנוכחי,  אולם,  עושר הפתרונות היצירתיים והמרשימים הגלום בהן ממחיש את היכולת האנושית לעשות את המיטב בנסיבות נתונות ולנצל את המשאבים הזמינים באופן יעיל ככל האפשר.  

__img__
מקרי הבוחן המוצגים במקביל במוזיאון ובגלריה על שם מוניו גיתאי וינרויב מדגימים שלוש תימות חוזרות בארכיטקטורה וורנקולרית באזורים רבים באגן הים התיכון ובמזרח התיכון - ניהול מים, מגורים בתצורת חצר, נוודוּת ומגורי מערות - וזאת מנקודת המבט המחקרית המנחה את אוסף הארכיטקטורה הוורנקולרית של ה– EPFL  ומהווה את התימה הרביעית בתצוגה:  חקר החומרים וטכניקות הבנייה.

שעות פתיחת המוזיאון:

ג',ד'      10:00-13:00     

ב', ה'    16:00-19:00

טלפון לפרטים נוספים: 054-5831597ללמוד מוורנקולר

תגובות