סיכום שנת 2019 בקהילת אתר saf

שנת 2019 בעוד רגע מאחורינו וזה הזמן לסיכום השנה בקהילת אתר saf.
זו היתה שנה מעניינת, מלאה בחידושים וגדושה בפעילות של חברי הקהילה בפורטל ובשלוחותיו.

כמו בכל שנה בשנים האחרונות הכלי המשמעותי והפעיל ביותר בפורטל הוא ספריית הקבצים באתר בה בוצעו מאות אלפי חיפושים ולמעלה מ 230,000 הורדות של קבצים ב 2019, אתם מוזמנים לקרוא את הדירוג של הקבצים הכי פופולאריים בספריה כפי שפרסמנו בשבוע שעבר כאן.

השנה ערכנו שינוי משמעותי בספריה שהדרישה אליו הגיעה מכם המשתמשים, קיבלנו מספר פניות המצביעות על ירידה ממשוכת בקצב העלאת הקבצים החדשים לספריה, ב 2018 ובתחילת 2019 חברי הקהילה היו מעלים לספריה קבצים בודדים מדי חודש בלבד, ראשית ניסינו לבקש ממשתמשים שהעלו בעבר קבצים או מכאלה שעושים שימוש נרחב בספריה להעלות קבצים לשימוש הכלל, אך המענה היה מינורי וזה מובן, כולם עובדים או לומדים ובכלל מאוד עסוקים, לכן חשבנו על מערכת תמריצים, החל מאמצע שנת 2019 יצרנו כלל בספריה שאומר שמי שרוצה להוריד קבצים מהספריה יכול לקבל גישה להורדת קבצים למשך חודש שלם ללא הגבלה ובחינם רק אם יתרום קובץ מקורי פרי יצירתו לכלל המשתמשים בקהילה, לחלופין מי שאינו מעוניין או שאין באפשרותו לשתף קובץ מתבקש לשלם סכום סמלי וחד פעמי בכדי לקבל גישה להורדת קבצים מהספריה לשנה שלמה, מערכת התמריצים עבדה נהדר ואנו שמחים לשתף שחלה עליה של מאות אחוזים בכמות הקבצים שנוספים מדי חודש לספריה, כעת עולים בכל חודש למעלה מ 300 קבצים חדשים בינהם תוכלו למצוא מבחר אדיר של בלוקים/סימבולים, פרטי בניין, מקראי חשמל/תאורה/אינסטלציה, פונטים לאוטוקאד, תוכניות, שרטוטים ועוד המון.

לכל אלה ניתן להוסיף את החידוש מהשבועות החרונים, פתחנו אזור חדש בספריה המאפשר לשתף קבצים למשתמשי רוויט (פמילי, קומפוננטים, טמלפטים ועוד). ספריית הרוויט עוד בחיתוליה ואנו עמלים לשפר את אפשרויות העלאה שם, אך כבר כעת תוכלו למצוא בה קבצים שחברי הקהילה שיתפו. בהזדמנות זו נבקש מכם לעזור לנו להפיח בספריית הרוויט חיים כפי שעשינו יחד עם ספריית האוטוקאד.

אחרי הספריה, הכלי הבולט ביותר בפורטל הוא מחשבון שכר הטרחה לתכנון אדריכלי ועיצוב פנים בו נעשו השנה למעלה מ 80,000 חישובים, המחשבון משמש בעיקר אדריכלים ומעצבי פנים לקבלת הערכת מחיר לפרוייקטים עליהם הם עובדים אך גם מספר לא קטן של צרכנים מגיעים לעשות בו שימוש כדי לקבל אומדן לעלויות התכנון והפרויקט כולו.

גם אחיו הקטן של המחשבון, הלוא הוא מחשבון ארגז תריס גלילה מככב בין הכלים בהם נעשה שימוש משמעותי על ידי חברי הקהילה, עם למעלה מ 10,000 חישובים מדי חודש של גודל תיבת תריס גלילה.

אחרי המחשבון ראינו השנה עליה משמעותית בתנועה באזור הווטסאפ באתר, בחודשים האחרונים נוספו קבוצות חדשות ולקבוצות הוותיקות שהתמלאו נוספו קבוצות המשך, הפעילות בקבוצות מגוונת ויש ימים שבקבוצה בודדת יכולים להיות עד 1000 התכתבויות, כשמדובר בדיוני עומק מקצועיים ולא בחפירות סרק (כשמדי פעם מתחילים דיוני סרק או שיווק עצמי אנו דואגים לעשות סדר).
שידרגנו עבורכם בשבוע שעבר את הקבוצות הפופולאריות ביותר, אלה להם הביקוש הגבוה ביותר, ניתן לראות את הדירוג כאן

כלי נוסף שבולט בשימושים בו השנה הוא חברנו הוותיק האיש הירוק, אחד מהעמודים הוותיקים באתר ובו נוסחה לחישוב מדרגות, לאיש הירוק יש גם נוסחאות למידות סטנדרטיות לישיבה על כיסאות שונים (עבודה, אכילה, מנוחה) ואת זוגתו שתחייה האישה באדום שמציגה מידות כלליות לדמות.
סה"כ היו השנה למעלה מ 25,000 צפיות ושימושים בחברנו בירוק ואדום.

אזור נוסף שריכז פעילות משמעותי ע"י חברי הקהילה השנה הוא אזור הפורומים בפורטל, כשהופרומים הבולטים ביותר מבין 40 הפורומים הם פורום אוטוקאד, פורום לוח המודעות / דרושים, פורום עיצוב פנים, פורום אדריכלות, פורום רוויט ופורום הום סטיילינג.
בכל עמודי הפורומים הראשיים ובעמודי הדיונים הפנימיים היו במהלך השנה עשרות אלפי צפיות ומאות דיונים.

בנוסף בלטו בתנועה משמעותי  השנה לוח האירועים המרכז אירועים משמעותיים לאורך השנה בעולם האדריכלות, עיצוב הפנים והבניה, אזור הלימודים המרכז מידע על קורסים ותוכניות לימוד לעוסקים בתחום, אינדקס בעלי המקצוע ואזור קשרי אדריכלים המציגים את מגוון בעלי המקצוע בתחומים השונים בעולם האדריכלות, העיצוב, הבניה והבית.

אנו דאגים לפעול גם מחוץ לפורטל, כמו אזזור הווטסאפ שהוזכר קודם, ישנו את עמוד הפייסבוק של SAF אחריו אתם מוזמנים לעקוב ולהתעדכן.
כמו כן פתחנו ממש בשבועות האחרונים שתי קבוצות פייסבוק לייעוץ מקצועי אליהן אתם מוזמנים/ות להצטרף:
1. אוטוקאד - התייעצות, עזרה, שיתוף קבצי DWG וטיפים
2.  רוויט - התייעצות, עזרה, שיתוף קבצים וטיפים

בנוסף לכל אלה פגשנו השנה המון אנשים נפלאים ערכנו שיתופי פעולה ועמלנו ליצר עבורכם כלים ותכנים שרנו מקווים שהצלחתם להפיק מהם ערך.
אם אהבתם את הפורטל נשמח לקבל מכם פידבק חיובי כאן. אם יש לכם הערות או רעיונות לשיפור נשמח שתכתבו לנו ל ‫[email protected]‬, אנו מבטיחים לענות כמו תמיד לכולם.

תודה לכם חברי קהילת SAF על חלקכם החשוב בפעילות.
שנת 2020 בפתח ובה המון אתגרים ורעיונות חדשים שאנו מפתחים עבורכם.

שנה אזרחית נפלאה לכולם!

סיכום שנת 2019 בקהילת אתר saf

תגובות