סיסמאות ומגדלים באוויר

האדריכל ישראל גודוביץ, שגם היה בעבר מהנדס העיר תל אביב, כותב ב Ynet את דעתו על החלטות עירית תל אביב בנושאי הדיור בעיר. כרגיל כיף לקרוא, כרגיל הוא יורה בכולם וכרגיל יש לא מעט אמת בפרצוף.

 

גודוביץ כותב על החלטת מועצת העיר לגבי התחנה המרכזית החדשה (לפנות!), על דיור בר השגה שרק אנשים כמו בר רפאלי יכולים להשיג ועל הקמת המגדלים בנווה צדק. הוא מצביע על הכשלונות האחרונים לטענתו בכיכר דיזינגוף, כיכר אתרים ושבילי האופניים שלא מובילים לשום מקום וקורא לעיריה להפנות את הפיתוח המאסיבי של המגדלים אל הצפון "מרדינג ועד הגבול עם הרצליה. 5 ק"מ של חוף ים קסום וטופוגרפיה בעלת איכויות נדירות. זה בדיוק אזור בתולי שזועק להתייחסות עירונית אחרת. כאן אפשרי וצריך "להתפרע" ולבנות את תל-אביב של המחר משוחררת ממגבלות שדה התעופה דב (שהוחלט להעתיקו ממקומו הנוכחי) ומלחצי תוכנית גדס ההיסטורית המקבילה בגובה ובמרקם עירוני."

 

ההתנגדות של גודוביץ' למגדלים ולאדריכלים עם שמות מפוצצים לא חדשה. בכתבה ישנה יותר אמר "אני לא מדבר על יפה-לא יפה, אלא על העובדה שלוקחים מחוסרי עבודה ומציגים אותם כאדריכלי-על כדי שיקדמו מגדל כמותג. למשל דניאל ליבסקינד. הרי פיטרו אותו מכל מקום ואצל צבי בר הוא מקבל את הפינה הכי חשובה ברמת גן. ריצ'רד מאייר שעשה את מרכז גטי בלוס אנג'לס, אלוהים ישמור מן הפרויקט הנורא הזה, יתכנן מגדל בן 32 קומות ברוטשילד-אלנבי והוא מוצג כאל שסוגדים לו. מלעיטים אותנו בכתבות ובסיפורים."

 

התמונה לקוחה מהבלוג  סיסמאות ומדגלים באווירerBlog.asp?FolderName=towers">בנייה לגובה ואורבניזם בישראל.

תגובות