הפשע שבלימודי אדריכלות

כתבה ב Xnet מעלה את הפשע והטמטום הנהוג לפעמים בלימודי אדריכלות לשיא חדש. נכון, הפעם הטימטום אינו ישראלי אלא אוסטרי אבל אני זוכר אותו מתרחש גם במוסדות שהכרתי. בתמצית - בואו ונלמד את הסטודנטים משהו אידיוטי, מיותר ואיזוטרי אבל כזה שיעשה רעש תקשורתי.

 

הכתבה המדוברת מציגה מרצה לאדריכלות מאוניברסיטת אינסברוק שהורה ל-21 הסטודנטים שלו לבחור סניף בנק בעיר ולשרטט לו תוכנית שוד. הביקורות באו כצפוי מהצד השמרני ואף אחד לא עצר רהפשע שבלימודי אדריכלותגע לחשוב שזה פשוט קישקוש יחצני שנתמך עוד בתערוכה ובספר.

 

המרצה אפילו מודה בכך בחצי פה "בתי ספר נוטים להתענג, בהונאה עצמית, על הדיסציפלינות של עצמם, ותוהים מדוע מי-השיג-את-הצורה-המוזרה-ביותר כבר לא מעורר שום אפקט. בסופו של דבר, הצלחנו לייצר אפקט בילבאו בלי לבנות בניין."

... כנראה שגם באוסטריה יש למנחים לאדריכלות נטייה לנסח את עצמם בצורה מעגלית, זה מתכון בדוק לקריירה אקדמאית מוצלחת של אנשים שלא בנו בניין אחד בחייהם. אז לטובת הקוראים נתרגם לעברית: "כבר כמה שנים שאני דוחף את הסטודנטים שלי למבנים יותר ויותר מופרכים ואף אחד לא כתב עלי. אני שמח שהצלחתי הפעם."

 

אגב, לסטודנטים שבינינו מומלץ מאד לשנן את הדברים שאמר המרצה עד שתוכלו להגיד אותם מהר ובלי להתבלבל. לא משנה מה אתם מגישים, כשאתם מדברים עם המרצים שלכם - תקפו אותם בנשק שלהם עצמם.

 

* צילום Christian Flatscher

המאמר באדיבות

תגובות