עיצוב בצבע רווי

מינימליזם אפור - לבן, כך אפשר לכנות סגנון העיצוב השולט היום בארץ ומוצג כשיא הקידמה במגזינים לעיצוב. אבל יותר ויותר מעצבים חושבים שהסגנון הזה משדר ניכור, התנשאות ונפיחות עצמית. את האלטרנטיבה החזקה ביותר לסגנון המינימליסטי מציג בצבעים חזקים, מרובי פרטים והנאה, המעצב האמריקאי John Willey.

 

במשך מספר כתבות אנו מנהלים כאן את הדיון ביתרונותיו ובעיקר בחסרונותיו של העיצוב המינימליסטי. "יוקרתי ומתנשא" קורא גיורא אוריין לסגנון ומעיצוב בצבע רווי

שווה אותו לאייפון - סמל סטטוס חסר אישיות. "פילים לבנים, שבסלונים שלהם לא מתרווחים, ובפינות האוכל לא מסובים" אומר המעצב אריק בן שמחון. ההערצה לסגנון הזה בעיתונות מסתירה את העובדה שיש הבדל עצום בין מה שמצטלם יפה לבין בית שנעים לחיות בו. מרבית הבתים בארץ אינם מעוצבים כך. למרביתנו הדירות ה"אפורות - לבנות" נקיות מדי מאופי אישי, ממטען היסטורי או סימן לוקאלי.

 

אתר Saf עוסק בעיצוב ואדריכלות ישראלית ונמנע בדרך כלל מלסקר את הנעשה בעולם. ישנם לא מעט מקומות בהם מדברים על האדריכלות העולמית למי שמעוניין בכך לעומת מעט מאד מקומות בהם דנים באדריכלות והעיצוב הישראליים. למרות זאת אנו מצטטים הפעם מהעולם מאחר והעיצובים של ג'ון וילי הם טיעוני הנגד לעיצוב המינימליסטי.

 

ג'ון וילי משתמש בכל טווח הצבעים, במקרים רבים ברוויה גבוהה. העיצובים שהוא מציג הם צבעוניים, מפתיעים, מלאי חיים ועם זאת מוקפדים, מדהימים ומצטלמים לא פחות טוב מהעיצוב המינימלי.

תגובות