עומס מקסימלי מותר - תערוכה, עמי שנער

פתיחת התערוכה: יום חמישי, 31 מאי 2012, 19:00
גלריה זהזהזה, הנגאר 21 נמל תל אביב


ציוריו של עמי שנער פותחים צוהר לעולמו הפנימי ולאופן שבו הוא מתרגם ומעצב בקו ובצבע מראות יום-יום רגילים לכאורה: נופים עירוניים מפורקים ומורכבים מחדש, מבנים תעשייתיים נטושים, ממגורות ומנופי ענק ברציפי נמל ועוד.


עד כה הציג עמי את ציוריו במסגרת תערוכות קבוצתיות. בתערוכת יחיד ראשונה זו ציורים חדשים באקריליק על בד, רובם בפורמט מיוחד, צר מאוד וגבוה. ציורים אלו הם מעין חרכי מבט על חלק מתמונה כוללת, בתחום שבין הפיגועומס מקסימלי מותר - תערוכה, עמי שנעררטיבי והמופשט. ציורי המנופים בנמל חיפה, למשל, רוויי התפעלות מגודלם ומהופעתם המרהיבה הכמו-אנושית: טיטאנים פשוקי רגליים, זרועותיהם ארוכות והם סובבים, גוחנים ומתנשפים גבוה מעל אניות משא כבדות, מנועיהם רועמים.


אדריכל עמי שנער, יליד תל אביב, בוגר הטכניון (1976), החל את דרכו המקצועית במשרדו של יעקב יער, לימים חתן פרס ישראל באדריכלות. בשנות ה-80 עבד בבוסטון, ועם חזרתו לארץ ב-1990 היה לאדריכל הראשי של משרד הבינוי והשיכון. מאז ועד היום, יחד עם שותפו אמיר מן, הוא מוביל את אחד ממשרדי האדריכלות הפוריים והמשפיעים בארץ. מאז שנת 2000 עמי גם מלמד בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב.
השנה, עמי מציין, הן את יום הולדתו השישים והן עשרים שנות פעילות של משרד האדריכלים מן-שנער.


נעילת התערוכה ב 2012.06.16

תגובות