דיון: דימוי גוף - דימוי בית

אדריכלות בתמונות, דיון #1

2016.09.28, 19:00


דיון #1: דימוי גוף - דימוי בית

ביכולתו של דימוי להשפיע על הלך חשיבתנו ועיצוב מבטנו אל מול מה שמופיע בפנינו. 
הדימויים המופיעים לפנינו, משפיעים על ראייתנו ואת תפיסתנו איך דימוי גוף ודימוי בית אמורים להראות. 
בכוחה של תפיסת דימוי להשפיע על תכנון ועיצוב חלל מגורינו, כפי שתפיסת דימוי גוף בעידן המודרני מושפעת ומוכתבת ע"י עולם הפרסום והאופנה.
לדימוי אין כל קשר לאופן שבו האובייקט מתקיים במציאות- בין אם מדובר בחפץ, חלל או גוף האדם. הוא מבקש להציג בפנינו דימוי נשגב המאגד בתוכו אסתטיקה נעלה באופן שכמעט ואינו יכול לקיים את עצמו במציאות הקיימת.
בערב זה נדון על הדמיון בין יצירת תפיסת דימוי גוף לבין תפיסת דימוי בית. נדבר על האופן שבו מייצרים דימוי- באילו כלים הדבר נעשה ועל האופן שזה משפיע על תפיסתנו את המציאות הקיימת אל מול הנשגב המדומה.

משתתפים

מעיין קרת // יזמית, מנחת סדנאות ומרצה בנושא דימוי גוף, דוגמנית לשעבר
מיה אור // עורכת מגזין "בית ונוי"
דנה אוברזון // אדריכלית
דנה וקסלר // צלמת אופנה ואמנית
אוצרת ומנחה // מעצבת מיטל פרגר

אדריכלות בתמונות

ערב זה הינו הראשון בסדרת ערבי עיון אשר ייערכו בחודשים הקרובים בזהזהזה גלריה לאדריכלות. 
סדרה זו תדון בנושא צילום אדריכלות ועיצוב פנים כמייצר מציאות בתרבותנו; על השפעותיו והשלכותיו על עולם העיצוב ועל אופן הייצוג של דימוי הנוצר מתוך שיתדיון: דימוי גוף - דימוי ביתוף פעולה בין צלם אדריכלות למעצב |אדריכל הפרויקט.
כמו כן, סדרה זו תעסוק בפן הפילוסופי של צילום אדריכלות עיצוב ופנים; ביחסו ותרגומו של הצלם את החלל המצולם אל מול השפה העיצובית ורוח התכנון של המעצב |אדריכל.
בסדרה זו נבחן נושאים אלו וננסה להבין את היחסים בין עולמות אלו ועל האופן שבו זה משפיע על תפיסתנו את חלל מגורינו ועל השלכותיו בקונטקסט התרבותי הרחב יותר במציאות בת זמננו.על המשתתפים

>> מעיין קרת // יזמית, מנחת סדנאות ומרצה בנושא דימוי גוף
בהרצאתי אדבר על הדימויים הסובבים אותנו הלקוחים מעולם האופנה והשפעתם על דימוי הגוף.
מעיין קרת, יזמית, פועלת 15 שנה לחיזוק דימוי הגוף של נשים ונערות,מנחת קבוצות בהכשרתי, מייסדת ומנהלת משותפת "המסלול שלך"; מייזם סדנאות לנערות לחיזוק הביטחון העצמי ושיפור דימוי הגוף,מרצה לנשים ונערות בישראל ובעולם על מערכות יחסים של נשים עם גופן, מחברת הספר "הנשים היפות", בנושא בעיות אכילה, הוצאת ידיעות אחרונות. בנוסף יצרתי והנחתי תכנית טלויזיה, צעדים ראשונים על טיפול בילדים, כתבתי רבות לעיתונים ומגזינים שונים בנושא דימוי גו, הפקתי את הסרט "חנויות של פעם" YES דוקו ודוגמנית על בינלאומית לשעבר.
www.maayankeret.co.il

>> דנה וקסלר // צלמת אופנה ואמנית
דנה וקסלר צלמת אופנה ואמנית, חיה ויוצרת בתל אביב. עוסקת בשלושת השנים האחרונות בצילום אופנה. לאחר סיום תואר ראשון במנהל עסקים ואחרי שנים כאשת שיווק מצליחה - עיסוקה בצילום אופנה התחיל בעקבות קורס צילום שאליו רשם אותה אביה שגרמו לה להתאהב בתחום. צילומיה חותרים לשילוב בין מינימליזם ויזואלי והנצחת רבדים תוך שימוש ברגש ובאישיות של האובייקטים אותם היא מצלמת. מצלמת עבור מגזינים בארץ ובעולם ולקוחות פרטיים. עבודתיה מאופיינות בשקט בועט ובשימוש בצבע כשפה.
www.dannaw.com

>> דנה אוברזון // אדריכלית
www.danaoberson.com

>> מיה אור // עורכת מגזין "בית ונוי"
www.baitvenoy.co.il

 תמונה דנה וקסלר


המידע באדיבות זהזהזה גלריה לאדריכלות

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

תגובות