איך פסלים הופכים את עיצוב הפנים ליוצא דופן.

כפסל, ניסיתי לגלות מה מביא מעצבים לבחור פסלים כחלק מעיצוב חדר. להכניס קצת כיף? לאזן מרכיבים אחרים בחדר? שיפור והדגשה של המאפיינים האדריכליים של הבית? הנה תשובות של כמה מעצבים:

ניצול חלל לא שמיש. "עיצוב הפנים שלנו כולל פעמים רבות אמנות. היה לנו בית שנתן תחושה קרה, מודרנית, ורצינו להכניס תחושה של אמנות וקצת הומור למבואה. מתחת למדרגות היה מרחב לא שמיש עבור ריהוט, אשר נראה קצת ריק... פסלי האנשים הקטנים הצועדים התבררו כשילוב המושלם לחלל מביך.

בעיצוב שלנו אנחנו אוהבים ליצור רגעים ייחודיים, בלתי צפויים. פסלים מתאימים הם דרך לעשות זאת, יחד עם מתן תחושת נינוחות."

 

הכנסת מעגליות. לקחנו פסל שעמד ליד הכניסה, ועל מנת לשמור עליו הכנסנו אותו פנימה.  הרגשנו שהפסל היה דינמי מספיק כדי להיות ממוקם קרוב לקיר מעוקל ובתנועתיות שלו לאזן את המראה של  חלונות הפלדה הממוסגרים."

 

משלים את הארכיטקטורה. "מדובר בבית של אוהבי אמנות. לכן, תכננו חללים גמישים בהם הפיסול והתמונות ישתלבו בארכיטקטורה, כאשר איך פסלים הופכים את עיצוב הפנים ליוצא דופן.

אנחנו נותנים להם מרחב נשימה מספק.

השתמשו בפסלים הוורטיקליים עם תאורה נסתרת על מנת ליצור רקע ייחודי."

 

ערוב מדיומים אמנותיים. "אני מאמין שהדבר החשוב ביותר בכל חדר הוא האנשים, אחר כך האמנות,  ולבסוף הריהוט. אמנות מעוררת תחושות ורגשות ויכולה לקבוע את הטון עבור הסביבה. זהו אלמנט קריטי בהשלמת המרחב.

אני ממליץ ללקוחות שלי לערב מדיומים אמנותיים. שילוב פיסול לצד ציורים וצילום מוסיף עניין עצום."

 

יצירת נקודת מיקוד. "רצינו איזון בין קירות מוצקים ואור טבעי. במקום להשתמש בסדרת חלונות מחולקת שווה, הסתכלנו על הקירות כתפאורות ליצירות אמנות גדולות,  ולאחר מכן קיבצנו את החלונות ברצפים מהרצפה עד התקרה. התוצאה היא איזון בין מוצק לחלל, בין פתוח לסגור, יחד עם  מספיק שטח קיר כדי להדגיש את האמנות כנקודת מיקוד.

למרות שאני רגיל למקם פסלים במרכז החלל, הפסל עובד טוב במיוחד על הקיר הזה אשר המספק מגוון רחב של זוויות שממנו רואים את העבודה.

אבל לא רק בבתים פרטיים יש מקום לפסלים. 
אמנות חזותית משפיעה על כל מי שרואה אותה בצורה זו או אחרת. לאחרונה, בעלי עסקים מתחילים להבין כי הצגת יצירות אמנות בכלל ופסלים בפרט במקום העבודה עושה יותר מאשר הפיכת המשרד לאסתטי והרשמת המבקרים; התוצאה יכולה להיות הגדלת יעילות העובדים, פריון, ויצירתיות.

העבודות המוצגות כאן הן פרי עבודתו של רמי אָטֵר, רמי הוא אמן רב תחומי המתמקד בפיסול מופשט וסימבוליסטי בברזל.


אָטֵר מציג בארץ ובעולם, ומיוצג בחו"ל ע"י גלריה בניו יורק. את עבודותיו ניתן למצוא בבתים פרטיים, מרחבים ציבוריים שונים כמו גם באוסף בית גבריאל ובמוזאון וולפסון שבירושלים.


לאָטֵר עבודות בגדלים שונים  50 – 250 ס"מ, שיכולות לתרום לעיצוב כל חלל -  פרטי, מסחרי או ציבורי.

ליצירת קשר עם האמן ולהתרשמות מעבודותיו הנכם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט שלו 

תגובות