אדריכלות נוף במבט לאחור, דיון #3

למי צריך להיות איכפת מגינה ריקה?
אדריכלות נוף במבט לאחור, דיון #3

24/01/2017 בשעה 19:00

זהזהזה גלריה לאדריכלות האנגר 21 ת"א


דיון #1: למי צריך להיות איכפת מגינה ריקה?

תכנון סביבתנו הבנויה כרוכה באתגרים רבים אשר מתוכם על המתכנן, וכל הנוגעים בדבר, להוציא את המירב מתוך הקשבה ושימת דגש על צרכיהם של המשתמשים, שיפור תנאי הסביבה שבה הפרויקט נעשה ושימת דגש על רבדים רבים נוספים שיש להתיחס ולקחת בחשבון בעת התכנון ולאחריו. ישנן מספר דרכים לגשת לתכנון סביבתנו וישנם מס גורמים האחראים לטיב תכנון סביבתנו. אין מדובר בגורם אחד ואין באפשרותו של גורם אחד להביא לשינויים תפיסתיים בתכנון ובחינה את תוצאותיו לאחר ביצועו. ערב זה מבקש לדון בשאלה על מי מוטלת האחריות לבחינת הצלחה עירונית, ציבורית וחברתית של פרויקטים לאחר ביצועם. ננסה להבין מי מבצע כיום בחינת פרויקטים ואיך היא נעשית בפועל ואם אינה נעשית, כיצד בכל זאת ניתן לבחון הצלחה או כשלון של פרויקט. האם יש להסתפק בתלונות הציבור בכדי להבין מה דורש שיפור? ומה קורה במקרה שבו הציבור לא משתמש במתחם פרויקט מסוים ועל כן אין מי שיתלונן.

משתתפים

עבד שטל // עמותת דארנא ביתנו, שכונת עג'מי
אמיר מילר // אדריכל נוף
יואב דוד // אדריכל העיר, תל אביב יפו
נעמי אנג'ל // מתכננת מחוז תל אביב
אוצרת ומנחה // מעצבת מיטל פרגר

אדריכלות נוף במבט לאחור

ערב זה הינו הראשון בסדרת ערבי עיון אשר ייערכו בחודשים הקרובים בזהזהזה גלריה לאדריכלות. סדרה זו תדון בתפקידה וחשיבותה של בחינת תוצאותיהם של פרוייקטים במרחב הציבורי לאחר סיום ביצועם, בהתייחס לפרקטיקות מקצועיות שונות כגון POE - Post Occupancy Evaluation באדריכלות נוף.
כיום, נושא הערכת פרויקטים אינו מהווה חלק מובנה במערך עבודתם של מתכננים ואדריכלים. הדבר נובע מסיבות שונות ומגוונות אשר חלקן הם תוצר ישיר של השפעואדריכלות נוף במבט לאחור, דיון #3

ת תרבותיות וחלקן של פרקטיקות עבודה מקצועיות. יש הרואים בפעולת בחינת פרויקטים חשיבות רבה ואף הכרחית ושיש לשלבה כחלק ממערך עבודה אשר מאפשר בחינה ולמידה מתוך הנעשה, לכדי שיפור וצמיחה מקצועית ויש המבינים את חשיבות הדבר אך אינם מוצאים לנכון לשלבה במערך עבודתם.
סדרה זו מבקשת לבחון ולדון בכל נושאים אלו ולדון בחשיבותה של פעולה זו והשלכותיה על תכנון עתידי, אל מול הנוגעים בדבר.על המשתתפים

>> עבד שטל עמותת דארנא ביתנו, שכונת עג'מי

>> אמיר מילר אדריכל נוף. למד בארצות הברית תואר ראשון בלימודי סביבה ותואר שני באדריכלות נוף. משרד אמיר מילר מתמחה בעבודה במרקם קיים ובשיקום גנים בפרט ופועל במגזר הציבורי בלבד.  בנוסף המשרד שותף בצוותי שונים ושותף בתכנון במגזר הבדואי.
"בעבורי אדריכלות נוף היא נקודת מבט. היא דרך לגלות ולהעריך, בכל פעם מחדש, את הסביבה בה אנחנו חיים. כאדריכל נוף הפועל במרחב הציבור, אני רואה את תפקידי כנאמן של האינטרס הציבורי ליצירת מרחב העונה על צורכי הציבור המשתמש בו. אני מאמין שפרויקטים מוצלחים נותנים מענה נאות לצורכי הציבור ללא תלות בתקציב, קנה מידה או היקף.
אדריכלות נוף, אם כן, נובעת מנקודת המבט הייחודית שלנו (כאינדיבידואלים) על הסביבה בה אנחנו חיים, מהאופן שבו אנחנו מנסחים את הרעיונות שלנו לגבי המרחב, מהם הדברים שנותנים לנו השראה, דברים שמניעים אותנו לפעולה, ורעיונות שגורמים לנו לבחון את הידע שלנו בכל פעם מחדש."
www.amirmueller.com

>> יואב דוד אדריכל העיר תל אביב - יפו

>> נעמי אנג'ל מתכננת מחוז תל אביבהמידע באדיבות זהזהזה גלריה לאדריכלות
להרשמה ופרטים מלאים

תגובות