אחד על אחד עם קרן מזור

השבוע מתארחת אצלנו לראיון אחד על אחד קרן מזור

היי קרן, ספרי לנו קצת מי את ומה עיסוקך כעת? 
אני מעצבת פנים והנדסאית אדריכלות בהכשרתי, בעלת סטודיו עצמאי משנת 2005. אנו מתמחים בתכנון ועיצוב חללים מסחריים כגון חנויות, משרדים, בתי קפה, מאפיות ומסעדות משלב התכנון, דרך הביצוע ועד לבחירת הריהוט והאביזרים. בתחום הבניה הפרטית הסטודיו מלווה תכנון פנים לדירות, תכנון אדריכלי לבתים פרטיים וליווי בנייה של דירות קבלן. צוות המעצבות שעובד בסטודיו מלווה אותי שנים ומורכב מבוגרות בתי ספר מובילים לעיצוב.

איך הגעת לעסוק בתחום?
מאז ומתמיד ידעתי שאני רוצה לעסוק בעיצוב או באמנות וכבר בגיל 18 נמשכתי במיוחד לעיצוב פנים. לימודי התואר היוו עבורי הארה גדולה וככל שנהנתי מהם כך גם חיכיתי שיסתיימו כדי שאוכל לעסוק בעיצוב ב"עולם האמיתי".

נשמח לשמוע על ההכשרה המקצועית שלך
אני בעלת תואר ראשון בעיצוב פנים ותואר הנדסאי אדריכלות, שניהם בהצטיינות ממכללת שנקר. במהלך התואר הראשון עבדתי כפרילנסרית עם מעצבים ואדריכלים וכשהסטודיו כבר עמד על רגליו המשכתי ללימודיי הנדסאי אדריכלות. גם היום, עם הנסיון העשיר שצברתי, אני מרגישה שיש עוד מה ללמוד בתחום הנפלא הזה.

מהו תהליך העבודה שלך מול הלקוח?
תהליך העבודה מתחיל בפגישת היכרות בה אני לומדת את היקף הפרויקט, את הלקוח ואת הציפיות והדרישות שלו. הלקוח מצידו לומד להכיר אותי, את הנסיון שלי ואת סגנון העבודה שאני מציעה. התכנון הראשוני כולל בניית קונספט, תוכניות העמדה והדמיה תלת מימדית. לאחר מכן אנו מכינים סט תוכניות עבודה מלא ומפורט לטובת מכרז קבלנים. בשלב הביצוע אנו מלווים את הפרויקט מול הקבלנים השונים ודואגים שהתוכניות יבוצעו כלשונן. במקביל נבחר פרטי ריהוט או אביזרים שישלימו את המראה הכללי של החלל והגעתם לאתר מסמנת את סיום הפרויקט.

ספרי לנו על פרויקט אחד מיוחד ומעניין שעשית
כל פרויקט הוא מיוחד ומרתק. במסגרת העבודה שלנו עם רשת הקוסמטיקה הבינלאומית ELEVATIONE, אנו מסיימים בימים אלו פרויקט של עיצוב ותכנון מרכז קוסמטי בלונדון. מדובר בשטח של כ- 7אחד על אחד עם קרן מזור
00 מ"ר במבנה בן שתי קומות שהיה מפעל טקסטיל במרכז העיר. המיקום והמבנה ייחודיים מאוד. עבודת העיצוב של החנויות והמרכזים הקוסמטיים של המותג דרשה מאיתנו לתרגם את השפה הסוריאליסטית של האמן סלוואדור דאלי לעיצוב פנים שישדר את ערכי המותג וידבר בשפה אסתטית שמתאימה למוצרי קוסמטיקה ואיפור. עבדנו על חנויות באסיה, אירופה וארה"ב וכולן היו מעניינות, אבל כאן נוסף המימד ההיסטורי של המבנה, שהפך את הפרויקט לעוד יותר מורכב ומעניין. אנו מחכים בקוצר רוח לפתיחתו לקהל.

מהם מקורות ההשראה שלך?הסטודיו שלי ממוקם ביפו, ממש ליד שוק הפשפשים. זהו אזור מלא בהשראה שמגיעה מחפצים ישנים, פרטי ריהוט עתיקים וחנויות מיוחדות של אמנים ומעצבים. תל אביב ככלל אהובה עלי מאוד. יש לעיר הזו המון מה להציע מבחינת תרבות, אמנות, עיצוב ואוכל- כל אלה נותנים השראה ויש המון יצירתיות מסביב. עם זאת חשוב לנו להיות מחוברים גם למה שקורה בעולם ואני משתדלת לצאת באופן קבוע לתערוכות עיצוב כמו התערוכה של מילנו ותערוכת הריטייל הגדולה יורושופ בגרמניה.
מהו הקו העיצוביתכנוני המנחה אותך בעבודתך?
מבחינתי כל חומר הוא לגיטימי, כך גם כל גוון, צבע, צורה ופריט המרכיבים את החלל. אני רואה את תפקידי כמגשימת החלום והחזון של הלקוחות שלי ולכן מנסה שלא להתקבע על סגנון או קו מסוים. אולי אפשר לומר שהקו המאפיין אותנו הוא גמישות עיצובית, כשאנו מנסים להיות נאמנים בעיקר לקונספט הספציפי של כל פרויקט ולאו דווקא לקו עיצובי אחד שמאפיין את הסטודיו לאורך זמן.

יש לך עצת זהב לסטודנטים בתחום
סטודנטים צריכים להטיל ספק במה שמלמדים אותם, בטח כשמדובר בעיצוב ולנסות להשיג נסיון מעשי מוקדם ככל שניתן, כבר בזמן הלימודים.

מה המאפיין הייחודי של האדריכלות עיצוב הפנים בישראל לדעתך?
ישראל היא מדינה קטנה שהמשאב העיקרי שלה הוא ההון האנושי. יש כאן שפע של מעצבים מוכשרים והתחרות הגדולה דורשת מכולם להיות יותר יצירתיים ויותר טובים בתחומם. הלקוחות גם כן למדו מהו ערכו של עיצוב טוב ומה תרומתו לתוצאות עסקיות או לאיכות החיים וכיום יודעים לדרוש עיצוב איכותי.

מה לדעתך יהיה הטרנד הבא בתחום?
טרנד שהולך ומתחזק בעיצוב הוא שימוש במתכות כמו נחושת, אשר נותנת תחושה חמה יותר לחלל מניקל או נירוסטה. חיתוך בלייזר תופס מקום נרחב בשדה העיצוב כמו גם פאטרנים גאומטריים שהופכים להיות מתוחכמים יותר ובעיצוב פתוח ורך יותר. מגמה שתמשיך ותתחזק היא כניסת טכנולוגיות מתקדמות לעיצוב, אשר ישפיעו על האסתטיקה אבל בעיקר על חווית המשתמש.

מהם השאיפות המקצועיות שלך לעתיד?
בשנים האחרונות הסטודיו הלך והתמקד בפרויקטים מסחריים כמו מסעדות, בתי קפה, חנויות ומשרדים. אני מתכוונת להמשיך ולחזק את הכיוון הזה ולצמוח בו עוד. בשלב זה עיקר הצמיחה שלנו הוא בחו״ל, ואני שמחה על כך. זה תהליך שמשלב התנסות בתרבויות שונות, מפתח מיומנויות של עבודה ופיקוח מרחוק, וגם מחזק את הביטחון שלנו ביכולת לתרום ולעשות בכל מקום.לסיכום, תחום העיצוב המסחרי של היום עומד בפני שינויים גדולים בעקבות אפשרויות הקניה באינטרנט וחדירה של טכנולוגיות חדשות. אלה נושאים שמרתקים אותי ואני נלהבת לעסוק בהם. אני סקרנית לגלות כיצד זה יתבטא בעיצוב הפנים, איך יראו החללים בעתיד ומה תהיה החוויה בהם וגם להיות שחקנית פעילה בתווך הזה. אני גם משוכנעת שכמו שתהליך התכנון התקצר עם השימוש בתוכנות תלת מימד ושרטוט ממוחשב כך גם תגיע קפיצת מדרגה בתהליכי הבניה.

קרן מזור אדריכלות פנים

תגובות