אחד על אחד עם המעצבת אסנת בר-נוי

אנו ממשיכים להכיר לכם את האנשים שמרכיבים את הפסיפס המקצועי של עולם התכנון והעיצוב בארץ, היום אנו משוחחים עם מעצבת הפנים אסנת בר-נוי

שלום אסנת, ספרי לנו קצת על עצמך
שלום, שמי אסנת בר-נוי ואני הבעלים והמעצבת הראשית של חברת רנסנס דיזיין בע״מ.החברה מתמחה בתכנון, עיצוב והקמת אולמות תצוגה, חנויות ,משרדים ועיצוב פנים לעולם המסחרי והפרטי .הנני בעלת : תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים המכללה למנהל. תואר שני בעיצוב תעשייתי באוניברסיטת IED במילאנו, איטליה.את ניסיוני המקצועי רכשתי במשרדי עיצוב מהמובילים בארץ. אני מאמינה שעיצוב משמעותו להפוך את ה"חלום למציאות" , תוך מתן דגש על יצירתיות חדשנות ורעננות . בשנים האחרונות, תכננתי וביצעתי מאות פרויקטים של עיצוב ביתני תערוכות שהוצגו בארץ, באירופה ובארה"ב. בתחום עיצוב החנויות צברתי ניסיון רב בשנים האחרונות בעבודה עם חנויות של רשתות מוכרות כגון אלדו גדלידות ,פיצה רומא ,פרנזי ,לולה ,פיאט ואלפא רומיאו, סובארו ובי פרש. רשתות אשר ביצעתי עבורם מיתוג מחדש באמצעות עיצוב חדשני בעל דגשים שיווקיים. מצ"ב טעימות מתיק העבודה של החברה. הנכם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט של החברה להתרשם מתיק העבודות של החברה, בין היתר: עיצוב ותכנון של לובי לבניינים, עיצוב ותכנון חנויות, רשתות גלידה, בתי קפה ועוד.

מה הביא אותך לעסוק בתחום?
בילדותי ועד גיל מאוחר והיום מצירת אך הבנתי שמציור לא ניתן להרוויח כסף אז לקחתי את הכישרון שלי לעולם היצירתי של עיצוב פנים ועיצוב חללים מסחרים ותערוכות

תתארי לנו את תהליך העבודה שלך עם לקוחות
תהליך העבודה הוא פגישה עם הלקוח , הבנת הצרכים של הלקוח לאחר מיכן הצעת מחיר ומשם יוצאים לעיצוב הפרויקט העיצוב כולל בתוכו כמה שלבים : 
1. בריף מסודר אשר כלל את האינפוטים שיש ללקוח אל המעצב. המעצב יונחה ע"י כל בקשות אלו במדויק. במידה ויהיו ללקוח הערות נוספות יתחשב המעצב בהם בכל זמן נתון. כולל מוצרי החנות והתכולה שאותה ירצה הלקוח להכניס כתצוגה ...... . המעצב יגיש ללקוח את העבודה במספר שלבים: 
2 רעיונות וסקיצות ראשוניות הכוללות הדמיות ראשוניות , מידות כלליות לבדיקת קונספט עיצובי, 
3 תיקונים לאחר הצגת הקונספט, במידת הצורך תיקונים נוספים לשביעות רצונו של הלקוח.- בגבול הטעאחד על אחד עם המעצבת אסנת בר-נוים הטוב !! 
4 הדמיה סופית ,כולל מבט על וחלוקת שטח 
5 תיקונים נוספים במידה ויהיו , 
6 תכניות עבודה לביצוע תכנית חשמל למיקום תיאורה ,שקעים וכו' מפרט חומרים, מפרט טכני, מפרט במה, , תקשורת,חשמל, קירור (מיקום מקררים )ומכונות. שלב סופי הינו פיקוח על הפרויקט....


ספרי לנו על פרויקט מעניין וייחודי שעשית
אולם תצוגה סובארו פתח תקווה. פרויקט זה נעשה בהשראה של מיתוג החברה ואמות המידה אך תוך כדי ניסיתי לתת את תחושת התנועה של הרכב והרגשה של נעימות ללקוח המגיע לקנות את הרכב המטרה הייתה מצד אחד לשמור על אמות המידה אך לתת לנו הרגשה של חול , אולם שלא ראיתם בעבר אולם יוקרתי שלמרות צבעיו הקרים של המיתוג (כחול ולבן) הוא עדיין מזמין ומחבק ומוביל אותי בצורה ברורה בחלל ...חווית משתמש נעימה שנותנת לנו דרך חדשה לראות את הרכב ולחוות חוויה שאני קונה רכב.

מניין את שואבת השראה לעבודותייך?
מקורות ההשראה שלי באים מהים ומהראש שלי אם אינני מצליחה לעצב לפעמים אני הולכת לישון וחולמת על עיצוב וקמה עם פתרונות יצירתיים

מהו הקו העיצובי שמאפיין אותך?
אין לי קו אחד כי כל לקוח הוא אדם שונה..
וכל עיצוב יש לו מטרה אחרת.. ולכן הקו המנחה הוא הלקוח שלי, והחיבור בנינו כי על ידי חיבור ותקשורת נכונה אפשר לעצב חלומות

תני בבקשה עצת זהב לסטודנטים בתחום
לא להפסיק לחלום ולבטא את עצמכם ,לראות עולם והרבה תערוכות ולא להפסיק את מה שאתם אוהבים לעשות, ונכון אנחנו בתעשייה קשה אבל עם הרבה כריזמה והרבה חיוך סוד המשחק בעיצוב הוא חיבור ללקוח שלכם, תקשורת והבנה ותמשיכו לעצב כי זה חלק מכם תיהנו מהעבודה ומהתהליך.

מה מאפיין במיוחד את עיצוב הפנים בפה בארץ לדעתך? 
עיצוב הפנים בארץ מאד התקדם בשנים האחרונות , עסקים משקעים יותר ויותר ומבינים שעיצוב הוא חלק גדול במשחק המכירה אני באה מעולם העיצוב המסחרי שכמובן עיצוב מסחרי הוא שם המשחק למה דווקא שיכנסו לחנות של לקוח אחד יותר מאשר האחר וכאן בא התפקיד שלי כמעצבת למשוך את העין של הקונה הלקוח, היום יש יותר חוזק וחשיבות לנושא.


מה לדעתך יהיה הטרנד הבא? 
בעני הבוהו שיק הוא הטרנד הבא שילוב של הייטק עם מתכות שחורות ועיצוב שיקי וגם לבנים חשופות בשילוב עץ ממוחזר שילוב של שני עולמות מנוגדים שיורים ביחד הרמוניה מהממת

מהם השאיפות המקצועיות שלך לעתיד? 
להמשיך לעצב חלומות של אנשים אולי להגדיל את החברה שלי עם עוד מעצבים כמוני ללמד באוניברסיטאות ולתת להם קצת ממה שאני יודעת , איך להסתכל ואיך לעצב בדרך קצת שונה ולהמשיך כל יום ליהנות כמו היום, לקום בבוקר עם חיוך ליום עבודה מופלא (:


אסנת בר-נוי - רנסנס דיזיין

תגובות