עיצוב מספרה בתקציב מוגבל

עיצוב מספרה בתקציב מוגבל
בפרויקט זה פגשתי ספר צעיר ומוכשר עם המון אמביציה ומעט משאבים שהחליט לקפוץ למים העמוקים ולפתוח מקום משלו. הוא בחר במקום אסטרטגי ברחוב כצנלסון בגבעתיים, במקום בו הייתה קיימת לפני כן מספרה מיושנת בגודל של 24 מ"ר בעלת תקרה נמוכה וגלריה גדולה שלא הייתה בשימוש זמן רב מאוד.

האתגר שניצב בפני היה לשנות את המקום מן הקצה אל הקצה, ולהסתדר עם תקציב מאוד מוגבל. מהר מאוד הגעתי להחלטה שכדי לתת למספרה אופי וסגנון משלה יש צורך להסיר את רצפת הגלריה שבה אין יותר שימוש, ולהעלות את גובה התקרה מ-2.40 מ' לגובה של 5 מ' - כך גם נוצר חלל מעניין, גם נכנס יותר אור, והמקום מקבל אופי משלו.

הגובה שנגלה לאחר פתיחת הגלריה יחד עם תכנון גרפיקה של אימג' חזק ברוחב החלל - הביא את רעיון המראות הלא-סטנדרטיות בגובה 3.00 מ' - המראות מרחיבות את המקום ויוצרות אשליה של עומק, גודל והמשכיות.

מאחורי המראות הגבוהות שנתלו על קונסטרוקציית עץ התקנתי תאורת לדים היוצרת אווירה טבעית וחמימה, וכמו כן ביצעתי שימוש בנורות הקרויות "רלינות" שהן נורות פשוטות מאוד, אלגנטיות ביותר ולא יקרות כלל.

האתגר החדש פתח בפניי אפשרויות נוספות שלא הכרתי לפני כן, לדוגמא: חיפוש באתר יד 2 - שם מצאתי כסאות ספר עגולים וקלאסיים במצב מעולה ומנורה ישנה ומלאת קסם במחיר מצחיק המשדרת משהו מאוד טבעי ולא מסתירה את האימג' הגדול אלא דווקא מוסיפה לו.

ולבסוף, על מנת ליצור רבדים נוספים לדקורציה – סיור באיקאה: שם בחרתי מסגרות שחור לבן בגדלים שונים – אותן מילאתי בריבועים שחורים ופספרטו בקומפוזיציה מעניינת, כדי להשלים את הדקורציה הגרפית במוטיב חוזר המעניק שפה עיצובית רעננה אך במחיר אפסי.

www.liorafridman.com/

מציגי הפרויקט

 • ליאורה פרידמן
 • קליק לחיוג: 054-3091812
 • טלפון:
  054-3091812הצג
 • כתובת:
  תל-אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות