לובי בניין

לובי בניין
פרוייקט דגל שבא לתת מענה לבעיית המגורים של מעמד הביניים בטוקיו. המטרה העיקרית שהובילה את הפרוייקט היתה הרמוניה עם הסביבה

שם פרויקט Brillia L-SiO Hagoyama
עיצוב ואדריכלות: Mitsui & Associates

רוב התושבים בטוקיו משוייכים למעמד הביניים, ונאלצים להסתפק בדירות קטנות, בצפיפות עירונית איומה. בפרוייקט זה חבר משרד האדריכלות הגדול שבו עבדתי יחד עם מחלקת פיתוח חוץ וחברת הטבע והגנים ביפן וניסינו יחדיו ליצור בניין נעים השונה במקצת מהשאר.
יחד יצרנו מקום שנראה אקסקלוסיבי ומפנק עם פארק גדול מסביב לבניין, ואזורים ציבוריים מרשימים שעליהם הייתי אני אחראית: שטחי הכניסה, הלובי, חדר הישיבות לאנשים המתגוררים בבניין, ספרייה, משחקייה לילדים ועוד.

את ההשראה לקונספט קיבלתי מתמונה שמצאתי - חבורת אנשים שיושבים בערב מסביב לאח מבוערת, סיטואציה מחממת לב שהייתי רוצה שתתרחש במקום קר ומנוכר כמו טוקיו... משם יצאתי לדרכי להרכבת לוח החומרים והתוכנית.

את כל החומרים בדקתי במודל פיזי שעשוי מקאפה, והתוצאה כפי שניתן לראות מאוד קרובה למודל.
בלובי הכנסתי בצורה מכוונת את 5 האלמנטים ליצירת הרמוניה: עץ, אדמה, מתכת, אש ומים.

אח גדול בהזמנה מיוחדת מפריד בין המבואה לאזור המגורים ולבין הלובי. בקו ישיר ממנו ניצבת זכוכית בצבע מים עם גימור בהתזת מלח המציגה דוגמת זרימה ובעלת תאורה אחורית נסתרת; הקירות מחופים בפורניר עץ בהיר - בשונה מרוב המקומות היפניים, אשר בהם בד"כ מעדיפים חיפויי עץ כהים - ואלמנטים של פסי מתכת לאורך הקירות המקנים תחושת אורך לחלל.

את כלל אזור הלובי חיפיתי בשטיח רך ויוקרתי בגוון אדמה עשיר, והכסאות מסביב לבר נבחרו גם הם לשמש מעץ בעיצוב מנימליסטי, כך שייראו כאילו צמחו היישר מתוך המקום.

חדר הילדים מעוצב בצורה מאוד מנימליסטית, המהדהדת עם שאר החללים, אך מציע אלמנטים ייחודיים ומלבבים - תקרה עם קונכיות בריסול ומשחקי תאורה, שטיח ריבועים שיקי שעיצבתי במיוחד, וריהוט ייחודי ארגונומי לפעוטות.

מציגי הפרויקט

  • ליאורה פרידמן
  • קליק לחיוג: 054-3091812
  • טלפון:
    054-3091812
  • כתובת:
    תל-אביב
  • אתר:

תגובות