עיצוב "המספרה הגדולה" בלוד

עיצוב \"המספרה הגדולה\" בלוד
בפרוייקט זה התבקשתי לתכנן ולעצב מתחם יופי במרכז המסחרי בלוד. התוכנית הראשונה של הלקוח הייתה להשכיר 2 חנויות – אחת קטנה כ30 מ"ר שתשמש לפדיקור מניקור וטיפולי קוסמטיקה, ואחת גדולה יותר,שתשמש כמספרה גדולה עם 10 ספרים.

התוכנית השתנתה לאחר שהעסקה עם החנות הקטנה התבטלה, והלקוח לא הצליח למצוא חנות נוספת ליד. נאלצתי לתכנן ולעצב מחדש תוכנית אופטימלית לחלל אחד של 70 מ"ר אשר ישמש גם כמספרה גדולה וגם כמכון קוסמטיקה.
משימה לא פשוטה בשטח כ"כ קטן.

את עמדות הספרים מיקמתי מסביב לחלל המרכזי של המספרה – סה"כ 9 עמדות. בגב המספרה נמצאים חדר הקוסמטיקה, כסאות הפדיקור, אזור החפיפה והשירותים, ובמרכז נמצא אזור המניקור. תאורה חמימה לצד תאורה שוטפת קרה ממלאת את חלל המספרה. נורות לינסטרה מצדי המראות מעניקות ללקוחות מראה עור חלק ויפה ללא הצללה, והתאורה הקרה משמשת כאור עבודה לעובדי המספרה.

בחזית המספרה ניצבת ויטרינה גדולה ומעוצבת מעץ המשמשת גם לתצוגת מוצרים וגם כחזית לדלפק הארוך של הקבלה. הדלפק עצמו - באורך 3 מטרים עשוי גם הוא עץ ומסביבו פורמייקה חדשה בגוון שחור וטקסטורה של טקסט באפריקאית על מנת ליצור טוויסט מעניין במראה הקלאסי של המספרה. בחזית הדלפק תכננתי נישה למגזינים. עמדות הספרים מתוכננות עם מראה גדולה כמעט עד התקרה, ובמרכזה מגרה גדולה עשויה גם היא עץ ופורמייקה ומתוכננת עם מקום למייבש שיער למברשות ולתכשירים.

במרכז החלל תכננתי שולחן צר וארוך למניקור ובניית ציפורניים, עם ארוניות קטנות וכסאות פרספקס שקופים סגולים, ואת פינת ההמתנה מיקמתי ברחבה החיצונית למספרה כדי לנצל את שטח החלל במלואו.

התוצאה היא חלל נעים, נקי ופונקציונאלי, המקבל אליו מאות לקוחות מרוצים מדי יום, ומצדיק את השם והחלום של בעל המקום - "המספרה הגדולה"... וזאת כאמור למרות גודל שיטחה.

www.liorafridman.com/

מציגי הפרויקט

 • ליאורה פרידמן
 • קליק לחיוג: 054-3091812
 • טלפון:
  054-3091812הצג
 • כתובת:
  תל-אביב
 • אתר:
  הצג

תגובות