עיצוב גן ילדים

גן ילדים
בכל חופש גדול יש מי שלובש בגד ים ויוצא לחופש, אבל עבור מעצבת גני ילדים (בין השאר), זה הזמן לעבודה מאומצת. בגני הילדים נהוגה חופשה קצרה של עשרה ימים בסוף אוגוסט, בהם ניתן להפוך את המקום על פניו. העיצוב הופך להיות מורכב ועליו להתאים ללו"ז לחוץ וכמעט בלתי אפשרי, הן בבחירת החומרים, הן בהורדה לייצור לאחר מדידה סופית והן בביצוע.

בפרויקט הזה של עיצוב גן הילדים בראשל"צ, היתה לי הזכות הגדולה לשפץ גן ילדים גדול של מספר כיתות לגילאים שונים. מעבר לעיצוב שלוש כיתות נוספות, ההתמקדות היתה בחלל התינוקיה - שתי כיתות שהפכו לחלל אחד גדול ומרווח.

מראש החלטנו כי החלל הגדול יחולק לאזורים לפי הפונקציות השונות - אזור שינה עם לולים, אזור זחילה עם מזרונים, אזור החתלה ואחסון ואזור משחק והפעלה. כשמעצבים גן ילדים השמים הם הגבול אך יש כמה אלמנטים בסיסיים שיש להתייחס אליהם: פרופורציות כמובן, צורות, צבעים, חומרים, תקנים והרבה יצירתיות.

בגן הזה החלטנו ללכת על רצפת פי.וי.סי מיובאת מחו"ל, מרופדת ועבה כדי לאפשר משטח רך ונעים לדריכה וזחילה. בכל כיתה השתמשנו בדוגמא אחרת - נקודות, פסים, חלק, בכיתה אחת אף שילבנו עיגולים בצבעים מנוגדים. הצבעים השולטים הינם צבעים פסטלים, תכלת וסגלגל עם נגיעות של ירוק, צהוב, ורוד וכתום.

כדי לשווה לחלל ה"ציבורי" מראה חם, מלטף ונעים, השתמשנו בחיפוי טפט לקירות, מנורות בד תלויות ושילוב אלמנטים רכים ונעימים. כל האובייקטים המצויים בחלל הינם עבודת נגרות ייחודית של נגר פרטי החל מחיפוי הקיר, עד לארונות אחסון, מדפים, מחיצות וכמובן אלמנטים עיצוביים.

העבודה היתה מאתגרת, יצירתית ומאוד מהנה...

מציגי הפרויקט

תגובות