וילה ברמת חן

וילה ברמת חן
וילה רחבת ידיים בשטח של כ300 מ"ר. אחד מבתיה הותיקים של השכונה. הבית המקורי היה בית עצוב, קודר. חללים סגורים בעלי חלונות קטנים וצרים. קירות מחופים עץ בגוון כהה שגרמו לאווירת חושך וסגירות גם באור יום. נדרשנו כדבר ראשוני לפתוח חלונות שיכניסו אור וחום . חלונות רחבי ידיים נפתחו בכל החללים שבבית . קירות שתחמו את איזור המטבח הוסרו וכל האזור הציבורי נפתח. הוחלט פה אחד להשאיר את חלונות העץ הכבדים שיובאו מאיטליה ותורמים לאופיו ה"טוסקני" של הבית , והם נצבעו בתכלת ,המפתחים החדשים שנוספו הם מאלומיניום צבוע שמנת. נוצר שילוב מעניין של חלונות מחומרים שונים בגוונים שונים.
תקרת העץ המשופעת נצבעה בגוון בהיר ותורמת גם היא להארת החלל. דלת העץ המעוטרת בכניסה לבית נצבעה גם היא בתכלת וכן המעקה וכל הדלתות בבית. ידיות הדלתות המפורזלות הוסרו לצורך צביעת הדלתות והוחזרו אחר כבוד למקומן. בקומת ההורים מתחת לשטיח הבלוי נחשפה רצפה מצוירת מדהימה , בה כמובן לא נגענו.
המטבח רחב הידיים נקנה ב"איקאה". נוספו לו ידיות קרמיקה ירקרקות . מעל משטח העבודה העשוי עץ חיפוי קרמיקה בגוון טורקיז אשר יושם בתנועתיות של גל במראה יחודי. ריצוף המטבח ופינת האוכל אבן בגוון חום, גסה ומיושנת. הפוגות בן האריחים הן בעובי 1 ס"מ מה שמבליט כל אריח ואריח ומעצים המראה המיושן. בסלון נבחר פרקט בגוון שוקולד מריר.
התאורה בבית נרכשה בשוק הפשפשים והיא צובעת אותו בגוונים ואורות צבעוניים ועליזים.
הריהוט האקלקטי שנאסף ע"י בעלי הבית במשך שנים משלים את תחושת החום והאינטימיות העוטפת את דייריו למרות גודלו של החלל.

מציגי הפרויקט

תגובות