סיגל ארז -אדריכלות ועיצוב פנים

"המחשבה ותשומת הלב הן שעושות את ההבדל הקטן..."  א.א. מילן( מחבר הספר פו הדב)

המשפט הזה מלווה אותי בדרכי המקצועית ובחיי בכלל , ואני משתדלת ליישם אותו בכל שלב של עבודתי מול לקוחותיי.

אין זה דבר פשוט  להפוך  פנטזיה לכדי מציאות , כי לרובנו יש חלומות גדולים , וחלקם נשארים בגדר חלום... אני רואה את תפקידי במציאת הפתרונות היצירתיים ובישומם,  בכדי לקרב בין השניים ככל שניתן.

אז איך פרויקט נולד ?

                                                                                                                                            הניסיון לימד אותי להיות קשובה . קשובה  לדמיון של הלקוח , לרצונותיו ,למגבלות  הפיזיות של הפרויקט,ולא פחות חשוב למגבלות הכספיות-תקצוב הפרויקט ,כל אלו נלקחים בחשבון על ידי כשאני מתיישבת לשולחן היצירה.          

אך לא רק ללקוח אני קשובה, גם ( ולא פחות חשוב!)לאנשים שמיישמים את התכנון שלי:אנשי השטח- הקבלן , הרצף,  איש המיזוג ויתר אנשי  המקצוע , כי עבודה  משותפת ביני ובינם  מביאה לתוצאות נראות לעיין בשטח.   

יעוץ  מאנשי המקצוע– לכל פרויקט המורכבות שלו, עולם שלם ,ואני כל הזמן בלמידה,  אינני מתיימרת לחשוב שאני יודעת הכל , יעוץ נכון של איש מקצוע חוסך זמן, עלויות ומפשט את הדברים.

 כחלק מן האחריות שלי כלפי לקוחותיי תמיד אבדוק היכן אני יכולה לחסוך בעלויות, לחסוך אין פירושו פחות!         בעיני בדיוק ההפיך, כאן באה לידי ביטוי היצירתיות שלי  ויצר הסקרנות , יש לי את היכולת ואת הקשרים למצוא את הפריטים הייחודיים ועדיין לשמור על תקציב שפוי .

למידה-  עולם  האדריכלות והעיצוב מתחדש ומתעדכן כל הזמן, אני קשובה בודקת ולומדת על  שיטות בנייה חדישות, חומרים, גוונים , טקסטורות, בדים , תאורה ועוד ...  אך גם יודעת לסנן מכל האינפורמציה שזורמת כל העת את הדברים שמתאימים לכל פרויקט ופרויקט.

עשייה מתוך הנאה ושיתוף- פרויקט בנייה/ עיצוב הוא תהליך ממושך שבתוכו ישנם רגעים יפים וישנם גם  רגעים קצת יותר  לחוצים ..  הרבה אמוציות באוויר.   יש צורך לקחת את הדברים בפרופורציות ולא תמיד זה קל ללקוח.   חלק מהתפקיד שלי בתור מלווה בפרויקט הוא להיות הצד הרגוע והמרגיע לפשט ולהבהיר את התהליך, כאשר הדברים מובנים הכל יותר קל.                  

המעבר מן הפנטזיה  המשותפת ללקוח ולי,כצינור של הלקוח  ,שנרקמת החל מהסקיצה הראשונה  , עוברת את הדרך והעיבוד ,את המכשולים והמהמורות , ועד להבאתה לידי פרויקט מוגמר , היא היא עבורי  תמצית היצירה.

 

שלכם, סיגל ארז