מבנה מסחר ותצוגה גוטשטיין

מבנה מסחר ותצוגה גוטשטיין
פרויקט מרכז מסחרי ותצוגה גוטשטיין קרמיקה
תכנון: אדר' אריאל גושן - משרד גושן אדריכלים
פרוגרמה : קמעונאות, אולם תצוגה , משרדים
מיקום : ראשון לציון
שטח : 1500 מ"ר
סטטוס: הושלם 2011

תחילתו של הפרויקט במחסן ישן ונטוש מצופה אסבסט ומט ליפול ששימש בעבר כמוסך לטרקטורים. המזמין, בעל עסק לקרמיקה וכלים סניטריים הפועל כבר 60 שנה, ביקש להפוך את המחסן למבנה מסחרי עם אולם תצוגה עדכני ומודרני המשדר חדשנות ויוקרה וימתג את העסק הוותיק כמוביל בתחום.

הפרוגרמה כללה חלוקת המבנה לשניים, חלק אחד יועד להשכרה והשני תוכנן להכיל את אולם התצוגה והמכירות. דגש מיוחד הושם על נושא התאורה הטבעית שהיא בעלת משמעות גדולה במכירת מוצרי קרמיקה.
בתהליך הפירוק של המבנה הקיים התגלתה הקונסטרוקציה המקורית וההחלטה העיצובית הראשונה הייתה לטפל בקיים ולהשאיר אותה כזיכרון להיסטוריה של המבנה ולמיקומו באזור תעשייה. בשלב שני דפנות המבנה הוגבהו כדי להסתיר את הגמלונים והמבנה כולה צופה בפח לבן מאיר עיניים ואלגנטי.

חלונות סטריפ ארוכים נפתחו לאורך כל חזיתות המבנה כדי להחדיר שפע של אור טבעי פנימה, ולאחר תהליך בדיקה מדוקדק של זוויות השמש, תוכננו רפפות ברזל בכדי לאפשר לאור מסונן בלבד לעבור. גובה החלל המקורי אפשר להוסיף גלריה המפסלת בחלל ומייצרת מתחמים בעלי תחושה ופונקציונאליות השונים זה מזה. תצוגת הקרמיקה מוקמה באזורים בהם יש חלל כפול ושפע אור יום, בעוד הכלים הסניטרים מוקמו תחת הגלריה בחלל אינטימי יותר. תצוגת הברזים, מטבחים ואביזרים מוקמו על הגלריה. פיזור המוצרים בחלל מייצר את מערכת התנועה של המבקרים על פי דרגת החשיבות של המוצרים ונוחות בתהליך המכירה.

הגלריה מסתיימת במעקה זכוכית שקוף המאפשר קשר ויזואלי בין המפלסים ותחושה של מתחם אחד קוהרנטי ומזמין.

בחירת החומריות המאופקת והמונוכרומטית של חללי הפנים כללה רצפה בגוון אפור בשילוב מנעד של גוונים לבנים ונועדה להיטמע ברקע ולהדגיש את המוצרים שיוצגו עליה ולא 'לגנוב את ההצגה'.

שני קירות גדולים המנותקים מהתקרה מסתירים מאחוריהם אזורים פונקציונליים ותוחמים את תצוגות המוצרים השונים ואת קווי המבט. שני הקירות מחופים בדגמי קרמיקה ייחודיים ובשילוב של אימאג'ים מעולם העיצוב והאדריכלות משדרים מסר של אסתטיקה והרמוניה.

מציגי הפרויקט

  • גושן אדריכלים
  • קליק לחיוג: 03-7261444
  • טלפון:
    03-7261444
  • כתובת:
    שדרות יהודית 29 תל אביב
  • אתר:

תגובות