עיצוב תאורה במלון מנדליי סטריט

מלון מנדליי סטריט הוטל
איילון גביש סטודיו TWILIGHT זכה בתחרות "אות העיצוב 2014" בקטגורית עיצוב תאורה אדריכלית על פרויקט זה.

עיצוב ותכנון התאורה במלון מנדליי סטריט נבע מתוך קו מנחה בעל תכונות גלובאליות ולוקאליות, מקום שנוגע באווירה שלו בכל אדם אך שואב את ייחודיותו מהקונטקסט המקומי, מקום שהוא המשך לחווית המסע של אדם המגיע אל מחוזותינו והכניסה אל המלון היא מעין המשך ישיר למסע אך הנופים משתנים בהתאם.

בשלב תכנון קונספט התאורה נלקחו בחשבון האלמנטים הים תיכוניים כדוגמת המשרביות המתכתיות הנמצאות ברבדים רבים בפרויקט, הנסיון לשוות את נגיעת האור המלאכותי על גבי אותם אלמנטים כפי שאור טבעי מסתנן דרך חרכי המשרביות היה אתגר שליווה את הפרויקט לאורך כל הדרך.

אחד הדברים החשובים היה לבטא את רעיון הרב-גוניות דרך העושר הספקטראלי של האור המלאכותי. הטונאליות של האור נתנה ביטויה באיזורים השונים לפי חלוקת פונקציות, החל מישיבה בלאונג׳, חווית אירוח במסעדה, דרך המסדרונות האינסופיים אל תוך החדרים האינטימיים, שם הושם דגש על תאורה בלתי ישירה המעניקה רוך ונעימות למתארח.

נושא ההתיעלות האנרגטית נלקח בחשבון דרך מקורות אור חסכוניים ובעלי תחזוקה נמוכה, מבלי לפגוע באיכויות האור והשפעתו על המשתמש. בחזיתות המבנה ובפיתוח השטח הושם דגש על הפחתה של זיהום אורי כלפי הסביבה הטבעית.


תודות לאדריכלים ברנוביץ קרוננברג.
צילום: עמרי אמסלם

מציגי הפרויקט

תגובות